Mass Effect 1 - znacznik misji, śledzenie zadania

Gdzie iść?

Na tej stronie omawiamy kwestię znaczników misji oraz śledzenia zadań w Mass Effect. Jeżeli nie wiesz, gdzie powinieneś się udać, by kontynuować fabułę lub misję poboczną, tutaj znajdziesz odpowiedź.

Na samym początku wyjaśnijmy: Mass Effect nie oferuje systemu śledzenia pojedynczych, wybranych zadań. Nie możemy więc wskazać w dzienniku interesującej nas misji i podążać za znacznikami do celu - chyba że zrobimy to „ręcznie”.

Na tej stronie:

Wykrzykniki, znaczniki zadań

Gra wyświetla na mapie i minimapie znaczniki wszystkich rozpoczętych misji (głównych i pobocznych) w postaci pomarańczowych wykrzykników (1) - ale tylko, kiedy znajdujemy się w odpowiedniej lokacji oraz na odpowiednim piętrze tej lokacji.

mass_effect_znaczniki_1

Jeżeli te dwa warunki nie są spełnione, to na mapie nie zobaczysz znacznika misji.

Żeby zobaczyć, jakiej misji dotyczy dany wykrzyknik, po prostu wskaż go, aby gra wyświetliła informacje u dołu ekranu (2).

mass_effect_znaczniki_2

Skąd wiedzieć, do jakiej lokacji i na które piętro powinniśmy się udać? Z dziennika zadań. Otwórz go i wybierz daną misję, aby zobaczyć wskazówki. Z ich pomocą przemieść się do odpowiedniej lokacji i tam poszukaj wykrzyknika.

mass_effect_znaczniki_3

Własne znaczniki

W Mass Effect możesz też stawiać własne znaczniki na mapie, w postaci flagi - po prostu włącz mapę i w dowolnym miejscu naciśnij prawy przycisk myszy lub A/X na padzie:

mass_effect_znaczniki_4

Po takim oznaczeniu, kierunek, w którym znajduje się twój znacznik, wyświetli się na minimapie w postaci strzałki (3).

mass_effect_znaczniki_5

W taki właśnie sposób możesz zaznaczać wykrzykniki zadań głównych i pobocznych, by częściowo omijać niedogodności związane z brakiem systemu śledzenia misji.

Więcej porad:

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami