Mass Effect 1 - Urok i Zastraszanie: perswazja

Niebieskie i czerwone opcje dialogowe.

Urok i Zastraszanie w Mass Effect to zdolności, które zbiorczo można opisać mianem perswazji. Pozwalają one przekonywać rozmówców do naszych racji, a także rozwiązywać problemy słowem, bez wszczynania walki - za pomocą niebieskich i czerwonych opcji dialogowych.

Poziom Uroku (1) i Zastraszania (2) widzisz na karcie postaci, wchodząc w zakładkę Oddział.

mass_effect_urok_zastraszanie_1

Odpowiedni poziom Uroku lub Zastraszania odblokowuje odpowiednio niebieskie lub czerwone opcje dialogowe w niektórych rozmowach. Jeśli nie masz odpowiedniego poziomu Uroku lub Zastraszania, te opcje będą wyszarzone, a więc niedostępne.

mass_effect_urok_zastraszanie_2

Niebieskie opcje dialogowe są oczywiście łagodne i wysublimowane, a czerwone wiążą się z groźbą i straszeniem przemocą. Oba mają takie samo działanie - pozwalają uzyskać pożądany u rozmówcy efekt szybciej i bez wszczynania walki.

Rozwijanie Uroku i Zastraszania odbywa się tak jak w przypadku innych talentów Sheparda - poprzez inwestowanie punktów w trakcie awansu postaci.

Te dwie perswazyjne umiejętności są jednak również nierozerwalnie związane z moralnością, a więc rozwojem poziomów Idealisty i Renegata. Im lepiej rozwinięty Idealista, tym więcej możliwych do wykupienia punktów Uroku, a im lepiej rozwinięty Renegat, tym większa pula punktów Zastraszania do nabycia.

Rozwijanie moralności Idealisty i Renegata okazjonalnie dodaje też punkty do Uroku i Zastraszenia. Więcej szczegółów na naszej stronie o poziomach Idealisty i Renegata.

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami