Zamieszanie wokół Starfield - sprzeczne doniesienia o stanie gry

Gra już gotowa, czy daleka od ukończenia?

  • Pojawiają się sprzeczne informacje o Starfield
  • Niektóre doniesienia przekonują, że gra ukaże się w tym roku
  • Inne źródła twierdzą, że projekt jest daleki od ukończenia

Pojawiają się sprzeczne doniesienia na temat Starfield, czyli powstającej od kilku lat gry RPG od Bethesdy. Niektórzy twierdzą, że projekt jest już gotowy i ukaże się w najbliższych miesiącach, ale inni uważają, że jest wręcz odwrotnie.

Parę miesięcy temu Jeff Grub z VentureBeat przekonywał, że produkcja pojawi się jesienią bieżącego roku. Niedawno zaś przyznał, że tytuł najprawdopodobniej zadebiutuje dopiero w pierwszym kwartale 2022 roku.

Kilka dni temu zaś youtuber Luke Stephens stwierdził na Twitterze, że Starfield był już „niemal gotowy” we wrześniu ubiegłego roku. Podkreślił, że Bethesda postanowiła więcej czasu przeznaczyć na dopracowanie projektu, by uniknąć sytuacji, która miała miejsce w przypadku Fallout 76. Dodawał, że pozycja trafi do sprzedaży jeszcze w 2021 r.

Powyższym doniesieniom zaprzeczyła Liana Ruppert z Game Informer, uważająca, że informacje przekazane przez internautę nie są prawdziwe. W podobnym tonie wypowiedział się Jason Schreier r z Bloomberga, czyli jeden z najbardziej renomowanych dziennikarzy w branży.

„Takie plotki krążą regularnie, ale według kilku źródeł zaznajomionych z trwającymi pracami, Starfield jest dalekie od ukończenia. Gra pojawi się na E3, ale słyszałem, że planowana data premiery jest późniejsza niż większość sądzi” - napisał na Twitterze.

Informacje Schreiera potwierdził Tom Warren z The Verge, uchodzący za zaznajomionego z planami Microsoftu - dziennikarz zaznacza, że produkcja Bethesdy nie ukaże się w bieżącym roku.

Niewykluczone, że Starfield zostanie zaprezentowane w trakcie targów E3 na połączonej konferencji Microftu i Bethesdy. Przypomnijmy, że niedawno wyciekły kolejne screeny, pochodzące rzekomo z wczesnej wersji kosmicznego RPG.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami