Valheim nadal cieszy się sporym zainteresowaniem

Prawie 7 mln sprzedanych kopii.

  • Valheim osiągnęło nakład 6,8 mln egzemplarzy
  • Wydawca do końca czerwca chce sprzedać jeszcze 1,2 mln sztuk
  • Gracze czekają tymczasem na pierwszą większą aktualizację

Valheim przebojem wdarło się do świadomości graczy w lutym obecnego roku, a zainteresowanie produkcją nie słabnie. Wydawca - Embracer Group - pochwalił się, że sprzedano już 6,8 miliona egzemplarzy.

Po debiucie wystarczyły trzy tygodnie, by dotrzeć do poziomu 4 milionów sztuk, a 5 mln osiągnięto w marcu. Tempo - jak widać - zwolniło, ale w niewielkim stopniu. Co więcej, do końca czerwca twórcy przewidują rozprowadzenie kolejnych 1,2 mln kopii.

Dane pochodzą z raportu finansowego Embracer Group, gdzie podano także wyniki innych produkcji. Dowiedzieliśmy się więc, że SnowRunner osiągnęło pułap 2 mln egzemplarzy, tak samo jak Spongebob Squarepants: Battle for Bikini Bottom Re-Hydrated. Destroy All Humans to kolejny 1 mln.

Wszystko to oznacza, że sprzedaż całej firmy wzrosła w tym roku fiskalnym (dwanaście miesięcy do końca marca) o 72 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Valheim może pochwalić się imponującym rekordem niemal pół miliona graczy zalogowanych jednocześnie - wynika z danych platformy Steam. Dzisiaj liczby te są już znacznie niższe, w okolicach 42,8 tys.

To nie powinno być większym zaskoczeniem, ponieważ społeczność czeka obecnie na pierwszą większą aktualizację, zatytułowaną Hearth and Home. Nie wiemy dokładnie, co uwzględni łatka, ani kiedy się ukaże.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami