Remaster kultowego Samorost za darmo na PC

Powrót do 2003 roku.

Kultowa w niektórych kręgach przygodówka Samorost od czeskiego Amanita Design doczekała się odświeżonego wydania. Gra jest dostępna za darmo na PC, Mac, iOS i Androida.

„Odkryj początki serii Samorost, sięgając po pierwszą, niewielką przygodę kosmicznego gnoma, wydaną w 2003 r. Gra ze zremasterowanym dźwiękiem, udoskonaloną grafiką i nowymi kompozycjami Floex” - czytamy w opisie na Steamie.

Tytuł stworzył Jakub Dvorský, jeszcze jako student w Pradze. Rozgrywka była prosta, lecz niezależna produkcja wyróżniała się surrealistyczną oprawą, łączącą zdjęcia i grafikę komputerową. Chwalono także muzykę.

Oryginał powstał w technologii Flash, która niedawno przestała być oficjalnie wspierana - być może stąd odświeżenie gry i wydanie w nowej formie.

Dvorský na bazie popularności Samorost założył w Brnie wspomniane studio Amanita Design, które dzisiaj liczy już około dwudziestu pracowników. Tytuł doczekał się dwóch sequeli, a firma przygotowała też inne gry w podobnym stylu: Botanicula, Chuchel czy Creaks.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami