EA stawia na otwarte światy - powstaje nowe studio

Zespołem kieruje jeden z twórców Śródziemie: Cień Mordoru.

  • Nowe studio EA zajmie się grami z otwartym światem
  • Na czele zespołu stanął były wiceprezes Monolith Productions

EA poinformowało o założeniu nowego studia, które zajmie się grami akcji z otwartym światem.

Nienazwana jeszcze firma ma siedzibę w amerykańskim Seattle. Ekipą pokieruje Kevin Stephens - były wiceprezes Monolith Productions. Mężczyzna nadzorował prace nad dwoma tytułami w uniwersum „Władcy Pierścieni” - Śródziemie: Cień Mordoru i Śródziemie: Cień Wojny.

- Kevin jest wyjątkowo utalentowanym liderem i zamierzamy wspierać go, gdy będzie budował swój zespół. Biorąc pod uwagę, że to osoba znana z gier w otwartym świecie, wiemy, że gracze będą niecierpliwie czekać na szczegóły nowego studia i jego projektów - przekonuje Laura Miele, która szefuje deweloperom zatrudnionym w EA.

srodziemie
Szef zespołu pracował nad Śródziemie: Cień Mordoru i Śródziemie: Cień Wojny

Stephensa wesprze Samantha Ryan, z którą mężczyzna współpracował na początku bieżącego wieku. Wówczas menedżerka była prezeską wspomnianego Monolith Productions.

- Gatunek przygodowych gier akcji jest bardzo ważny, tak dla nas, jak i dla całej branży. (...) To jeden z moich ulubionych. Niedawno odnieśliśmy sukces ze Star Wars Jedi: Upadły Zakon i chcielibyśmy zadowolić więcej fanów o podobnych zainteresowaniach - mówi Ryan w rozmowie z GamesIndustry.

Nowe studio jest dopiero na etapie tworzenia. Nie podjęto jeszcze kluczowych decyzji organizacyjnych - nie wiadomo na przykład, czy deweloperzy będą pracować w siedzibie zespołu, czy w sposób zdalny. Wszystkimi kwestiami zajmie się Stephens.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami