W ciągu trzech lat Take-Two wyda 62 gry

W planach nowy tytuł od twórców Borderlands.

  • Przed końcem marca 2022 roku Take-Two wyda nową grę twórców Borderlands i 20 innych tytułów
  • Powstają też projekty od autorów serii Civilization

Przy okazji publikacji nowego raportu finansowego, Take-Two poinformowało, że do 2024 roku rozliczeniowego - a więc do końca marca 2024 roku - wyda 62 gry. Nie wiadomo, czy obejmą GTA 6.

Do końca bieżącego roku finansowego nakładem firmy ukaże się 21 tytułów. Cztery pozycje będą przedstawicielami dużych i wysokobudżetowych marek o skali porównywalnej do Grand Theft Auto i Red Dead Redemption.

Dwie gry to kontynuacje uznanych cykli - przedstawiciele Take-Two sugerują, że to następne odsłony sportowych WW2K i NBA 2K. Pozostałe to zupełnie nowe serie, wśród których jest kolejny projekt od Gearbox Software, czyli twórców Borderlands. Szczegółów nie ujawniono.

Inne zaplanowane na bieżący rok fiskalny produkcje to dziesięć gier na platformy mobilne oraz sześć „nowych wersji wcześniej wydanych tytułów” - termin najprawdopodobniej oznacza remastery. Być może obejmuje GTA 5 na PS5 i Xbox Series X/S.

borderlands_gearbox
Take-Two nadal współpracuje z Gearbox Software

W następnych dwóch latach ukaże się 19 dużych produkcji, w tym pięć od niezależnych studiów, a także dziesięć na telefony i tablety. Do tego cztery pozycje o średnim budżecie i trzy odświeżone wydania. Dokładne szczegóły nie są jednak znane.

Niewykluczone, że wśród gier są tytuły od twórców Civilization - szef Take-Two, Strausss Zelnick, stwierdził bowiem, że studio Firaxis pracuje nad kilkoma projektami, które zostaną ujawnione w tym roku.

Kierownictwo wydawcy nie wspomniało o GTA 6, ale istnieje możliwość, że kolejna odsłona gangsterskiego cyklu od deweloperów z Rockstar Games także ukaże się w ciągu najbliższych trzech lat.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami