Serwis eBay zakazuje sprzedaży gier dla dorosłych

Od połowy lipca.

Serwis aukcyjny eBay poinformował, że 15 lipca wprowadzi zmiany, które zakażą sprzedaży gier dla dorosłych.

Według opublikowanych przez platformę wytycznych, za pośrednictwem portalu nie będzie można oferować tytułów, którym amerykańska agencja ESRB przyznała kategorię wiekową „tylko dla dorosłych”.

hatred_zakaz
Polski Hatred to jedna z nielicznych gier z najwyższą kategorią wiekową w USA

Produkcji ze wspomnianą klasyfikacją jest jednak niewiele, a przykładowymi są Hatred i Manhunt 2. Większość gier - w tym kojarzone jako brutalne pozycje dla pełnoletniego odbiorcy pokroju GTA 5 i Mortal Kombat 11 - otrzymuje w USA ocenę co najwyżej Mature, czyli dla osób powyżej 17. roku życia.

Dziennikarze Kotaku zwrócili jednak uwagę, że nowy regulamin nie obejmie użytkowników z Australii, która wyróżnia się znacznie surowszym systemem klasyfikacji tytułów. Projekty, które w Europie i Stanach Zjednoczonych otrzymują niższą kategorię wiekową, w wymienionym kraju otrzymują ocenę 18+.

Zakaz to element szerszych zmian, których celem jest wycofanie z serwisu eBay produktów dla dorosłych i z elementami erotycznymi. Restrykcje dotkną więc także przeznaczonych dla pełnoletnich filmów, produkcji anime, komiksów, książek, mang i pism.

Nie jest na razie jasne, czy zmodyfikowany regulamin będzie obowiązywał także w Europie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami