Resident Evil Village - złote skrzynie ze skarbami (mapa)

Jak zdobyć skarb z mapy.

Po opuszczeniu zamku Dimitrescu i odwiedzeniu domu z czerwonym kominem, Duke zaktualizuję twoją mapę i naniesie na niej lokalizację ośmiu skrzyń ze skarbami, w których znajdują się cenne przedmioty do odsprzedania, potężne bronie, a także ulepszenia do posiadanych spluw.

Poniżej opisujemy, jak w Resident Evil Village dotrzeć do tych skarbów, a także jaka nagroda jest z nimi związana.

Z80

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Luiza's Heirloom (A)

 • Lokacja: wioska, dom Luizy
 • Nagroda: Luiza's Necklace
Z63

Skrzynka ze skarbem (1) leży przed domem Luizy. Idąc do tego miejsca, może zaatakować cię groźny przeciwnik przypominający wilka (Varcolac Alfa). Możesz spróbować przebiec obok niego, jeśli nie chcesz z nim walczyć.

Maestro's Collection (B)

 • Lokacja: wioska, dom Luthiera
 • Nagroda: Steel Hraesvelgr (skarb do odsprzedania za 14 000 Lei) i F2 Rifle High-Capacity Mag (ulepszenie do karabinu snajperskiego)
Z58

Po opuszczeniu domu Beneviento i uporaniu się z bossem tej lokacji, wejdź do domu ogrodnika (2), w lokacji Garden, w którym, na stole, leży klucz Luthier's Key (3).

Z59

Następnie udaj się do Luthier's House (B) w wiosce. Skarb znajduje się w szafie. Kod do zamka w domu Luthiera to: 270917

Waterwheel Weapon (C)

 • Lokacja: wioska
 • Nagroda: granatnik GM 79 (broń)
Z60

Do części wioski, w której znajduje się dom z młynem wodnym (4), dotrzesz , gdy wrócisz z Domu Beneviento. Wówczas, po tym jak pokonasz bossa Beneviento, zdobędziesz klucz Four-Winged Unborn Key, którym otworzysz wrota w Altar prowadzące do Reservois.

Zanim dotrzesz jednak do Reservois, odwiedź dom z młynem wodnym (4). Drzwi do tego budynku otworzysz kluczem Iron Insignia Key, który zdobyłeś w zamku Dimitrescu. Wewnątrz odnajdziesz potężną broń - granatnik.

Beneviento's Treasure (D)

 • Lokacja: cmentarz Beneviento (na końcu drogi z wioski do posiadłości Beneviento)
 • Nagroda: Berengario's Chalice
Z72

Kiedy pokonasz bossa Beneviento, udaj się na cmentarz (5) w wiosce.

Z73

Tam odnajdziesz otwarty grobowiec (6), w którym odnajdziesz fragment płyty (Broken Slab). Drzwi do grobowca będą otwarte dopiero, gdy pokonasz bossa Beneviento.

Z74

Zabierz ten przedmiot i udaj się na cmentarz Beneviento (7 na powyższej mapie; D na mapie skarbów), który znajduje się na drodze do posiadłości Benevionto, za Garden.

Z75

Umieść Broken Slab w nagrobku (8), a płyta nagrobna odsunie się. Wewnątrz odnajdziesz skarb.

Cannibal's Plunder (E)

 • Lokacja: Otto's Mill (droga z wioski do Twierdzy)
 • Nagroda: Father Nichola's Angel (skarb do odsprzedania za 22 000 Lei)

Otto's Mills (E) znajduje się na drodze z wioski do Twierdzy. Dostęp do tej części mapy uzyskasz po opuszczeniu Reservois.

Z66
Z64

Przed wejściem do drewnianego, zadaszonego przejścia znajduje się rozwidlenie - skręć w lewo (9), a dotrzesz do młyna. Zniszcz kłódkę w bramie i wejdź do budynku. Wewnątrz czeka cię walka z mini bossem.

Z65

Wielki przeciwnik pilnuje czerwonych drzwi (10), za którymi znajduje się korytarz. Na końcu odnajdziesz skarb.

Treasure Under the Stronghold (F)

 • Lokacja: podziemia Twierdzy (Stronhold)
 • Nagroda: Guglielmo's Plate (skarb do odsprzedania za 25 000 Lei)
Z67

Kiedy pokonasz bossa Uriasa w Twierdzy, dotrzesz do przystani. Zanim wsiądziesz do łódki, zabierz skarb z ołtarzyka: Guglielmo's Plate (11).

Z68

Jeśli opuściłeś to miejsce, nie będziesz mógł tutaj wrócić przez Twierdzę. Możesz jednak dotrzeć do podziemi Twierdzy przez cmentarz w wiosce. Odnajdź grobowiec (12) za kościołem, w którym znajduje się zejście na dół. Wsiądź do łódki i popłyń do drugiej przystani, gdzie odnajdziesz skarb.

Riverbank Treasure House (G)

 • Lokacja: Mountian Stream / Zamek Dimitrescu
 • Nagroda: Golden Lady Statue (skarb do odsprzedania za 20 000 Lei)
Z76

Udaj się do Drawnbridge (13) w Lone Road za wioską. To miejsce znajduje się na drodze prowadzącej z Altar do Ceremony Site.

Z77

Umieść Crank (korbę) w mechanizmie (14). Ten przedmiot zdobędziesz w Reservois. Kiedy opuścisz most, przejdź na drugą stronę, gdzie zacumowana jest łódka. Popłyń w dół rzeki i dopłyń do brzegu.

Z78

Gdy wysiądziesz z łódki, wejdź po schodach, do budynku. Wewnątrz znajduje się wisząca pochodnia (15) oraz dwie kolumny z podpałką (16). Aby je rozpalić, rozhuśtaj pochodnię tak, by dotknęła słupów z rozpałką. Strzel w pochodnie kilkukrotnie, aby ją rozbujać. Wówczas powinna podpalić kolumny.

Jeśli tak się stanie, drzwi do bocznych pomieszczeń otworzą się. Zbierz wartościowe przedmioty, ale uważaj na przeciwników, którzy będą wychodzić z podłogi.

Z79

Zwab wroga w pobliże pochodni (15), by się podpalił. Jeśli tak się stanie, udaj się do trzeciej kolumny z podpałką (17) i poczekaj, aż truposz do niej podejdzie. Zabij go dopiero, gdy rozpali trzeci słup.

Wówczas otworzą się drzwi do ostatniego pomieszczenia, w którym znajduje się skarb.

Moreau's Hidden Weapon (H)

 • Lokacja: Moreau's Lab (Resevois)
 • Nagroda: rewolwer Magnum M1851 Wolfsbane (broń)
Z69

Obok młyna, w którym znajduje się winda, którą dociera się do kopalni w Reservois, odnajdziesz drzwi (18). Aby je otworzyć potrzebujesz korby (Crank). Ten przedmiot zdobędziesz podczas przemierzania Reservois.

Z70

Ścieżka prowadzi do opuszczonych budynków. Na wzgórzu znajduje się dom (19). Główne drzwi są zamknięte.

Z71

Obejdź dom. Z tyłu odnajdziesz wyrwę w murze (20). Schyl się i wejdź do środka. Uważaj na przeciwnika, który czai się wewnątrz. Na stole leży pojemnik ze skarbem.

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami