Deathloop to nie kolejny roguelike - wrażenia po pokazie

Nowa gra twórców Dishonored.

Niedawno uczestniczyliśmy w zamkniętym pokazie gry Deathloop, czyli nowego dzieła Arkane Studios - a konkretnie oddziału w Lyonie, odpowiedzialnego przede wszystkim za Dishonored.

Deweloperzy podkreślali, że nie uważają swojej produkcji za roguelike'a. Rozwiali niektóre wątpliwości dotyczące postępów czy struktury gry. Zwrócili uwagę na nacisk na narrację czy też zapisywanie gry po wykonaniu niektórych celów głównych, a także wybór pory dnia, w której rozpoczniemy każde podejście, jako niektóre z elementów, które do definicji „rogalika” nie pasują.

W materiale wideo przedstawiamy nasze wrażenia z prezentacji, podczas której widzieliśmy niemal godzinę rozgrywki z Deathloop. Gameplay dostarczony został przez Bethesdę - bez efektów dźwiękowych, stąd też muzyczne tło.

Deathloop debiutuje 14 września, a trafi na PC oraz PS4 i PS5. Dopiero po roku trafi na konsole Microsoftu. Mimo że Bethesda należy już do rodziny Xboksa, to wcześniejsza umowa z PlayStation dotycząca czasowej wyłączności tego tytułu (oraz Ghostwire Tokyo) dla platformy Sony nadal obowiązuje.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami