Zmiana człowieka w turianina - Mass Effect: Edycja Legendarna naprawia stary błąd

Niedopatrzenie sprzed lat.

Uwaga: Ta wiadomość może zawierać pewne spoilery dotyczące jednego z małych wątków pobocznych z Mass Effect.

Mass Effect: Edycja Legendarna poprawia jedno istotne niedopatrzenie z pobocznej misji, zmieniając rasę postaci, którą spotykają bohaterowie. Zamiast człowieka, drużyna wchodzi w interakcję z turianinem.

Chodzi o Elanosa Haliata, który pojawia się - początkowo w formie hologramu - w wątku na planecie Agebinium. Shepard musi rozbroić pewien niebezpieczny ładunek, ale zadanie okazuje się pułapką.

Elanos Haliat is a Turian now, which makes WAY more sense from r/masseffect

Gracze przez lata podejrzewali, że Haliat nie powinien być człowiekiem, ale Bioware nigdy oficjalnie nie przyznało im racji. Mężczyzna nienawidzi bowiem ludzkiej rasy i opowiada o tym, jak dowodził oddziałami podczas ataku na kolonię Elysium podczas słynnego wydarzenia zwanego skyliańskim blitzem.

Chodzi tutaj o ofensywnę z wojny pierwszego kontaktu, w której starli się ludzie i turianie. Haliat wspomina też w rozmowie z Shepardem o „jego gatunku” i wymienia różnych producentów turiańskiego uzbrojenia.

Mac Walters z Bioware zasugerował w lutym na Twitterze, że niedopatrzenie może zostać poprawione w remasterze.

W Legendary Edition zmieniono nie tylko wygląd Elanosa, ale też jego głos, nadając mu charakterystyczne dla turian brzmienie.

Jeśli sami zaczynacie dopiero pierwszą przygodę w odświeżonej trylogii, polecamy zapoznać się z naszym poradnikiem do Mass Effect: Edycja Legendarna. Znajdziecie tam odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami