Resident Evil Village - polowanie, posiłki: zwierzęta

Jak przygotować dania zwiększające statystyki oraz gdzie znaleźć składniki.

W Resident Evil Village, w pewnym momencie gry, otrzymamy dostęp do kuchni Duke'a, który przygotuje dla nas posiłki. Kiedy będzie to możliwe, handlarz poinformuje nas, że może przygotować dla nas kilka dań. Nastąpi to powrocie z zamku Dimitrescu.

Z51

Jeśli w oknie sklepu Duke'a pojawi się opcja: The Duke's Kitchen (1), to może dla nas przygotować kilka potraw.

Każda potrawa wymaga innych składników, a jej konsumpcja przyniesie inny efekt. Spożycie danego posiłku wiąże się ze zwiększeniem statystyk: zdrowia (health), obrony przed atakami, gdy zasłaniamy się rękoma (guarding), lub prędkości ruchu (movement speed). Co ważnie, te parametry zwiększą się na stałe.

Z52

Każdy posiłek wymaga określonej liczby składników (2). Kiedy je zdobędziemy, należy udać się do Duke'a, wybrać danie, a wówczas handlarz zamieni się w kucharza i przygotuje dla nas potrawę, która zostanie automatycznie zjedzona przez głównego bohatera.

Aby zdobyć wymagane składniki, należy upolować zwierzęta. W grze możemy zapolować na pospolite zwierzęta: kury (drób/poultry), świnie i kozy (mięso/meat) i ryby (fish), a także na rzadkie okazy, dzięki którym zdobędziemy finest fish, quality mieat oraz juicy game.

Z53

Aby odnaleźć zwierzęta, z których zdobędziemy standardowy pokarm, wystarczy spojrzeć na mapę, na której - specjalnymi symbolami (3) - zaznaczone zostaną miejsca, gdzie przebywają pospolite zwierzęta. Jeśli symbol jest przekreślony (4), jest to informacja, że zebrałeś z tego miejsca wszystkie składniki.

Na mapie jednak nie zostaną zaznaczone obszary, na których występują rzadsze okazy (finest fish, quality mieat, juicy game). Te musimy odnaleźć na własną rękę.

Na osobnych stronach opisujemy, jak dotrzeć do miejsc, w których występują rzadsze okazy zwierząt:

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Makieta zamku: jak jej użyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami