PS5 może znacznie zmniejszyć rozmiar gier - dowodzi Subnautica

Redukcja o 70 procent.

  • Subnautica na PS5 zajmuje jedynie 3,5 GB
  • To efekt nowej techniki kompresji danych

Przed weekendem Subnautica ukazała się w wersji dostosowanej do PS5. Okazało się, że rozmiar gry jest znacznie mniejszy niż edycji na starszą konsolę Sony.

Sprawę opisał serwis Twisted Voxel. Podstawowe wydanie produkcji na PlayStation 4 zajmowało około 7 GB, a po opublikowaniu licznych aktualizacji oraz dodatkowych treści, wielkość tytułu wzrosła do 14 GB.

Natomiast na PS5 objętość pozycji to jedynie 3,5 GB, co oznacza, że rozmiar jest aż o ponad 70 procent mniejszy niż na wcześniejszym urządzeniu Sony. Nadmienić należy, że nowa wersja zawiera udostępnione dotychczas poprawki i rozszerzenia.

Zredukowana objętość produkcji może być efektem innej techniki kompresji danych, zastosowanej na PlayStation 5. Nie jest jednak jasne, czy wielkość innych gier także będzie w tak dużym stopniu ograniczana.

Faktem jest jednak, że Spider Man: Miles Morales na PS5 zajmowało nieco mniej niż w wersji na wcześniejszą konsolę japońskiej firmy. Niedawno zaś pojawiły się informacje, sugerujące, że rozmiar Ratchet & Clank: Rift Apart wyniesie około 40 GB.

Warto zaznaczyć, że nabywcy Subnautica w wydaniu PS4 mogą uzyskać darmowy upgrade do nowszej edycji. Oferta skierowana jest też do osób, które odebrały bezpłatny egzemplarz tytułu podczas promocji Sony.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami