Nowy patent Sony to platforma do obstawiania e-sportowych rozgrywek

Czy wejdzie w życie?

Sony opatentowało e-sportową platformę do obstawiania rozgrywek. Pełen opis został opublikowany w bazie danych Patentscope. System został opracowany przez Michaela Chowa, odpowiedzialnego w dziale PlayStation za uczenie maszynowe.

Patent opisuje różne sposoby przedstawiania odbiorcy informacji na temat oglądanej rozgrywki, by można było podjąć decyzję co do rozwoju sytuacji czy konkretnego wyniku.

Na jednej z załączonych grafik widzimy przykładowy zakład polegający na obstawieniu, czy postać zostanie trafiona, czy też „zostanie trafiona w ciągu najbliższej minuty”.

1366_2000
Przykładowy scenariusz obstawiania

„Pomysł polega na tym, że użytkownik może mieć dostęp do symulacji przewidujących wyniki dla następnego zakładu, co w połączeniu z analizą danych i poprzednich gier pomoże zdecydować, czy granat zabije trzech wrogów” - czytamy w opisie.

„Platforma determinowałaby szanse wystąpienia różnych akcji do końca meczu, pozwalając użytkownikowi obstawiać rezultaty z różnymi dostępnymi opcjami - w tym z wycofaniem się czy zmniejszaniem puli środków”.

Patent zwrócił uwagę internautów, ponieważ w marcu Sony wykupiło EVO, czyli organizatora najbardziej prestiżowego i największego turnieju bijatyk na świecie. Niektórzy podejrzewają, że firma może w przyszłości skorzystać z systemu obstawiania meczów właśnie podczas takich rozgrywek - tym bardziej że PlayStation nie jest związane mocno z żadną e-sportową produkcją.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami