Mass Effect: Edycja Legendarna nie załatała błędu z nieskończonymi punktami reputacji

Można szybko zostać Paragonem lub Renegatem.

  • W remasterze Mass Effect 1 wciąż można szybko zdobyć dużo punktów reputacji
  • To efekt nienaprawionej przez twórców usterki

Mass Effect: Edycja Legendarna wprowadziła szereg różnych poprawek do poszczególnych gier z trylogii. Okazuje się jednak, że twórcy nie usunęli błędu, który w pierwszej części pozwala zdobyć nieskończoną liczbę punktów reputacji.

W cyklu o przygodach komandora Sheparda system moralności zrealizowano w formie mechanizmu Paragona i Renegata. Podejmując określone wybory, gracz zdobywa punkty dobra (Paragona) lub zła (Renegata), a odpowiednia ich liczba odblokowuje dodatkowe dialogi, akcje i rozwiązania.

Uwaga - spoilery związane z jedną z misji pobocznych.

W pierwszej części serii podczas misji na planecie Noveria pojawiła się usterka, która umożliwia w nieskończoność uzupełniać oba wymienione wskaźniki. Dziennikarze Kotaku odkryli, że nadal istnieje w remasterze.

mass_effect_edycja_legendarna_lorik
W rozmowie z Lorikiem trzeba wybrać odpowiednie kwestie (źródło: Kotaku)

Aby skorzystać z metody na punkty reputacji, na wspomnianej planecie należy udać się do baru, gdzie przebywa turianin Lorik Qui'in. W trakcie konwersacji, postać poprosi gracza o zdobycie pewnych dowodów z dawnego biura. Później trzeba porozmawiać ze stojącą w pobliżu Gianną Parasini, a następnie wrócić do Lorika.

Rozmówcę można przekonać, by zeznawał w sądzie, co zostanie nagrodzone punktami Paragona lub Renegata. W wyniku nienaprawionego przez twórców błędu, proces można powtarzać w nieskończoność. Wystarczy wybrać następujące kwestie: „Matka Benezja", „Następne pytanie" i „Zeznaj przeciwko Anoleisowi", a na końcu wskazać opcję z preferowaną moralnością.

Przypomnieć trzeba, że w Mass Effect 3 system dobra i zła nieco przemodelowano - deweloperzy ze studia BioWare rozwiązanie z pierwszej i drugiej części trylogii zastąpili standardową mechaniką reputacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami