Kolejny exclusive PS5 trafi na PC? Zamieszanie wokół zwiastuna Ratchet & Clank: Rift Apart

Aktualizacja: Insomniac Games odpowiada.

Aktualizacja: W obliczu narastającego zamieszania dotyczącego kwestii wyłączności Ratchet & Clank: Rift Apart i ewentualnej premiery na PC, na Twitterze zareagował James Stevenson, w Insomniac Games zajmujący się komunikacją z fanami.

Tweet to po prostu plansza z grą i napisem „Exclusive dla PlayStation 5”, bez żadnego dodatkowego komentarza. Choć nie jest to definitywne zdementowanie pogłosek, sugestia jest dość wyraźna.

Oryginalna wiadomość: Sony opublikowało nowy zwiastun Ratchet & Clank: Rift Apart, prezentujący kilka charakterystycznych broni, z których słynie seria. Uwagę graczy zwrócił jednak sam koniec materiału, z napisem „PlayStation 5 Console Exclusive”.

Fani zauważyli, że w poprzednim trailerze karta końcowa była inna i głosiła „PlayStation 5 Exclusive” - bez specjalnego wyróżnienia dla „konsoli”. W sieci szybko pojawiły się głosy mówiące o tym, że japońska korporacja może planować wydanie gry także na PC.

Gracze w poszukiwaniu argumentów przytoczyli przykłady Final Fantasy 7 Remake, Final Fantasy 15, Project Athia oraz Death Stranding, które zadebiutowały - lub zadebiutują - na komputerach osobistych pomimo konsolowej wyłączności na PS4 i PS5.

1
Komu wierzyć?

Kolejną poszlaką ma być fakt, że nowa - zbiorcza - strona PlayStation Studios na Steamie wyświetla obecnie 27 gier i DLC, podczas gdy pełna liczba wynosi 44. To oznacza, że 17 projektów jest obecnie ukrytych i czeka na ujawnienie - zapewniają gracze.

Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest jednak pomyłka ze strony osoby przygotowującej trailer. Jak bowiem zwrócili uwagę inni obserwatorzy, materiał wideo opublikowany na oficjalnym koncie PlayStation w Portugalii oraz Wielkiej Brytanii zawiera już inne zakończenie - bez słowa „Console”.

W oczekiwaniu na oficjalne zaprzeczenie - lub potwierdzenie - podobne rozważania będą zapewne trwały jeszcze przez jakiś czas. Jedno jest pewne - Ratchet & Clank: Rift Apart ukaże się 11 czerwca na PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami