GTA 5 - premiera na PS5 i Xbox Series X/S w listopadzie

Oraz „niespodzianki” z GTA 3 w GTA Online.

Studio Rockstar ogłosiło, że Grand Theft Auto 5 w wersjach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S zadebiutuje pod koniec roku - premiera 11 listopada.

Popularna produkcja jest oczywiście dostępna na konsolach obecnej generacji już teraz, lecz wyłącznie w ramach funkcji kompatybilności wstecznej.

Samodzielna wersja GTA Online będzie dostępna na obu platformach, ale - jak ogłaszano już wcześniej - podczas trzech pierwszych miesięcy gracze na PlayStation 5 będą mogli wypróbować ją za darmo.

Osoby zainteresowanie trybem sieciowym na Xbox Series X/S będą więc musiały kupić produkcję - lub poczekać do lutego 2022 roku.

Z kolei abonenci PlayStation Plus na PlayStation 4 na początku każdego miesiąca mogą odbierać w PlayStation Store 1 milion GTA$ aż do premiery GTA Online na PlayStation 5.

Rockstar zapewnia, że nowe konwersje będą „rozszerzone o nowe funkcje i wzbogacone”, lecz nadal nie wiemy, co dokładnie to oznacza. „Już niedługo ogłosimy więcej szczegółów” - obiecują twórcy.

Jeśli o GTA Online mowa, deweloperzy szykują także „przeróżne niespodzianki” w związku z 20. rocznicą premiery Grand Theft Auto 3, przypadającą na październik obecnego roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami