Twórcy CoD Warzone zbanowali już pół miliona oszustów

Niezły wynik.

Deweloperzy ze studia Raven Software poinformowali niedawno o zablokowaniu 30 tysięcy kolejnych kont oszustów w Call of Duty Warzone. Zaznaczyli też, że w sumie liczba zbanowanych przekroczyła już 500 tysięcy użytkowników.

Jak inne największe strzelanki battle royale, Warzone jest grą Free to Play. Liczba korzystających z nielegalnego oprogramowania graczy jest więc siłą rzeczy większa niż w tradycyjnych produkcjach, za które trzeba zapłacić.

Problem z cheaterami w darmowym Call of Duty jest na tyle istotny, że twórcy założyli specjalny zespół odpowiadający tylko za walkę z nieuczciwymi graczami.

Deweloperzy stosują najczęściej zwykłe bany kont, lecz w udowodnionych przypadkach, gdy oszust zakłada nowy profil i ponownie korzysta z cheatów, nakładają nawet bany na konsole czy podzespoły - co oznacza, że ukarany nie może już wrócić do gry na swojej platformie.

Warzone wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych strzelanek sieciowych. Przez rok od premiery zarejestrowano ponad 100 milionów kont, choć Activision nie podaje konkretnej liczby aktywnych graczy. Podobnie jak Fortnite, gra wspiera rozgrywkę międzyplatformową.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami