Mass Effect Edycja Legendarna z problemami na PC

Oraz z rekordem liczby graczy.

  • Gracze narzekają na problemy z Mass Effect: Edycja Legendarna na PC
  • Kłopoty dotyczą głównie pierwszej części trylogii

Coraz większa liczba graczy narzeka na problemy z działaniem Mass Effect: Edycja Legendarna na PC. Najwięcej doniesień o problemach pojawia się w związku z pierwszą - najszerzej zmodyfikowaną - odsłoną serii.

Najczęściej pojawiający się błąd to po prostu wyłączanie produkcji. „Czasami zdarza się, gdy spaceruję po Cytadeli i rozmawiam z postaciami niezależnymi. Gra po prostu znika, ale nadal słyszę dźwięki. Muszę wyłączyć ją przez Menedżer Zadań” - opisuje jeden z poszkodowanych.

Jego słowa nie są odosobnione, ponieważ sporo podobnych historii znaleźć można w recenzjach użytkowników na Steamie oraz na oficjalnym forum Electronic Arts.

„Nie mogę nawet dotrzeć do Eden Prime” - napisał innych gracz, mają na myśli misję w prologu pierwszej części Mass Effect. „Najdalej udało mi się dostać do przerywnika filmowego zaraz przed zadaniem”.

Są też inne problemy. Niektórzy posiadacze odświeżonej trylogii na PC w ogóle nie mogą włączyć tytułu. Część graczy dociera do menu głównego, inni widzą tylko ekran ładowania aplikacji Origin (wymaganej nawet przy graniu na Steamie).

Narzekania w recenzjach użytkowników na PC dotyczą także innych aspektów produkcji. Mowa między innymi o braku rozbudowanych opcji graficznych i suwaka kąta widzenia, wymuszonej akceleracji kursora i przerywnikach oraz dialogach, których nie dostosowano do formatu 21:9.

Pomimo problemów, Mass Effect: Edycja Legendarna cieszy się ogromną popularnością na Steamie, z maksymalną liczbą graczy jednocześnie na poziomie 59,6 tysiąca. To zdecydowany rekord nie tylko w historii serii, ale i wszystkich innych gier BioWare na platformie Valve.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami