Donice rodem z Mario obiektem żartów w angielskim mieście

Zielone „rury”.

Na ulicach angielskiego miasta Walsall stanęło piętnaście ogromnych, jasnozielonych donic. Inicjatywa lokalnych władz jest krytykowana przez mieszkańców, którzy opisują imponujących rozmiarów ceramikę jako „coś z Super Mario”.

Jak informuje Birmingham Mail, źródłem niezadowolenia jest także fakt, że donice wstawiono w okresie cięć budżetowych - a już sam ich wygląd sugeruje, że nie były tanie.

1
Jest zielono. Fot.: Anita Maric/SWNS.
2
Mario byłby zainteresowany. Fot.: Anita Maric/SWNS.

- W ostatnich latach zamknięto tyle sklepów, a najlepsze, co przyszło do głowy władzom, to te wielkie monstra. Aż się w głowie nie mieści. Okolica wygląda jak coś prosto z Super Mario Bros., jak te rury, do których wskakuje Mario - narzeka lokalna kwiaciarka, Andrea Loveridge.

- Wszyscy się z nas nabijają i mówią, że to rury z Mario - zgadza się Sue Morrisson, pracownik supermarketu cytowany przez Birmingham Mail.

Radny Adrian Andrew argumentuje, że miasto otrzymało 750 tysięcy funtów na upiększenie centrum, a zielone donice mają „budować poczucie dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa” - zapewnił.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami