Resident Evil Village - Chris Redfield: wioska, Megamycete

Wcielamy się w Chrisa Redfielda, którego zadaniem jest zniszczenie Megamycete w wiosce.

Ethan Winters, główny bohater Resident Evil Village, zginał z rąk Matki Mirandy, po tym jak pokonał Heisenberga. W tej części gry wcielamy się w Chrisa Redfielda, którego zadaniem jest zniszczenie w wiosce Megamycete.

Ten etap różni się od poprzednich fragmentów gry. Nie dość, że sterujemy innym bohaterem, to posiadamy inne uzbrojenie. Przede wszystkim nowością jest karabin szturmowy, którym możemy strzelać nieprzerwalną serią trzydziestu pocisków. Oprócz tego posiadamy pistolet oraz granaty. Używanie przedmiotów leczących wygląda tak samo, jak w przypadku leczenia Ethana, choć zmienia się medykament.

Choć Redfield ma do dyspozycji całą drużynę w walce z przeciwnikami, na placu boju będziesz osamotniony. Nie powinieneś mieć problemu do docierania do kolejnych celów zadania, gdyż ten etap jest bardzo korytarzowy - wystarczy iść wzdłuż wyznaczonej drogi, a dotrzesz do kolejnych punktów kontrolnych i zakończenia gry.

Kiedy przejmiesz kontrolę nad Chrisem, rusz przed siebie. Dotrzesz do ścieżki prowadzącej w dół, do wioski. Pojawią się pierwsi wrogowie.

262

Kiedy dotrzesz do osady, zobaczysz skrzynię z zapasami (1) oznaczoną zielonym dymem. Podejdź do niej i zbierz wszystkie przedmioty. Za każdym razem, kiedy zobaczysz taki kufer, możesz do niego podejść i zebrać niezbędne zaopatrzenie. Tylko w taki sposób uzupełnisz amunicję do broni, granaty czy przedmioty leczące. W tej fazie gry bowiem nie możesz kupować zaopatrzenia u handlarza.

Przejdź przez bramę (2) i podążaj ścieżką. Uważaj na potwory.

263

Kiedy dotrzesz na podwórko, wejdź do budynku (3) i wyjdź z niego z drugiej strony. Dotrzesz do drogi, a ataki wrogów nasilą się. Pamiętaj o zbieraniu zapasów, co czasami wymaga zboczenie z głównej drogi. Zielone obłoki dymu doprowadzą cię do skrzyń z zaopatrzeniem.

264

Gdy dotrzesz główną drogą do centrum wioski, zobaczysz przed sobą ogromną pleśń (4), którą trzeba zniszczyć. W tym celu Chris wyciągnie specjalny przyrząd do oznaczania. Nakieruj go w stronę pleśni i przytrzymaj R2/RT na padzie lub lewy przycisk myszki na PC - w ten sposób rozpocznie się namierzanie. Trzymając odpowiedni przycisk/klawisz poczekaj kilka sekund, a grupa Redfielda wystrzeli pocisk.

265

Jednak rakieta nie zniszczy pleśni od razu, więc proces ten trzeba powtórzyć. Niestety załadowanie pocisku nastąpi po kilkudziesięciu sekundach, więc musisz poczekać. Kiedy pojawi się napis (5) na ekranie, wówczas możesz rozpocząć namierzanie.

Niestety, ale rozwścieczone potwory utrudnią to zadanie i przeprowadzą zmasowany atak. Skup się obronie i poczekaj na dogodny moment, by oznaczyć pleśń. W tym celu wykorzystaj pobliskie domy do ukrycia się i odparcia ataku .

266

Kiedy grupa wrogów zbliży się do ciebie, rzuć w nich grantem. Wykorzystuj również wybuchowe, czerwone beczki, gdy podejdą do nich przeciwnicy. Uciekając, możesz wejść na dach domu (6). Drabina znajduje się po drugiej stronie (musisz obejść budynek).

267

Natomiast obok studni znajduje się drugi dom (7), do którego możesz wejść przez okno lub tylnymi drzwiami. Możesz w nim przez chwilę się ukryć, zabić kilku wrogów i wyjść drugą stroną, jeśli zrobi się niebezpiecznie.

Jeśli skończą ci się naboje, poszukaj skrzyń z zaopatrzeniem (zielony poświata dymu cię do nich zaprowadzi). Jeden i drugi kufer znajduje się na podwórkach przed domami.

Konsekwentnie broń się i wykorzystuj momenty, kiedy uciekniesz przed bestiami, by namierzyć pleśń i sprowadzić na nią rakietę. Kiedy ją zniszczysz, nie zapomnij przeszukać całego obszaru w poszukiwaniu zapasów.

268

Gdy będziesz gotowy, wejdź krateru (8), jaki utworzył się po zniszczeniu pleśni. Zeskakuj po półkach skalnych, a dotrzesz do areny walki z bossem z kulą z kolcami - Uriasem Strajer.

Starcie z tym bossem opisaliśmy na osobnej stronie (link powyżej). Kiedy go pokonasz, wejdź do tunelu. Gdy dotrzesz do jaskini, zobaczysz przed sobą Megamycete, do której Chris przyczepi ładunki wybuchowe.

269

Idź przed siebie, wejdź po schodach, a dotrzesz do laboratorium Mirandy. Rozejrzyj się po nim, a potem przejdź na drugi koniec, gdzie znajduje się cela (9). Strzel w kłódkę i uratuj Mię.

Następnie obejrzysz kilka filmów, po których rozpocznie się finałowa sekwencja, podczas której znowu wcielisz się w Ethana Wintersa, który zmierzy się z Matką Mirandą.

Następnie: Resident Evil Village - Chris Redfield: boss z kulą z kolcami, Urias Strajer

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - Boss: Heisenberg

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami