Mario kontra setki wrogów? Koei Tecmo chciałoby gry w stylu Dynasty Warriors

Choć nie wie, czy udałoby się zrealizować pomysł.

Prezes Tecmo Koei - Hisashi Koinuma - przyznał, że chciałby w przyszłości stworzyć grę w stylu serii Dynasty Warriors, ale z Mario w roli głównej.

Wspomniany przez menedżera cykl reprezentuje tak zwane musou - bijatyki, w których na dość dużych mapach gracze walczą z setkami wrogów jednocześnie. System starć w tego typu produkcjach nie jest jednak zbyt złożony.

Możliwość stworzenia tytułu w stylu Dynasty Warriors z Mario omówiono w wywiadzie, jakiego Koinuma udzielił niedawno japońskiemu serwisowi IP Games. W rozmowie zapytano prezesa Tecmo Koei, czy założenia wymienionego gatunku mogłyby pasować do cyklu Yakuza.

hyrule_warriors_nintendo
Tecmo Koei współpracowało już z Nintendo przy grze w świecie Zeldy

- Jeżeli seria sprawdziłaby się jako gra akcji, na pewno byłoby to możliwe. Osobiście chciałbym jednak produkcji z Mario w roli głównej, choć nie mam pojęcia, czy udałoby się zrealizować taki projekt - stwierdził Japończyk, cytowany przez VGC.

Oczywiście podobny tytuł najpewniej na razie nie powstaje. Warto jednak przypomnieć, że Tecmo Koei współpracowało już z Nintendo - pierwsza z firm przygotowała na przykład Hyrule Warriors: Age of Calamity, czyli osadzoną w uniwersum Zeldy pozycję w stylu Dynasty Warriors.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami