Zmiana wyglądu przedmiotów w Destiny 2 jest gorsza, niż przypuszczano

25 godzin na jeden strój.

  • Nowy system transmogryfikacji w Destiny 2 jest krytykowany przez graczy
  • Odblokowanie jednego kompletu pancerza to ok. 25 godzin gry
  • Są też inne kontrowersyjne limity

Już ujawnienie pierwszych szczegółów na temat systemu transmogryfikacji - zmiany wyglądu ekwipunku - w Destiny 2 wywołało falę krytyki ze strony graczy, ze względu na wyjątkową komplikację. Teraz mechanika jest już w grze i fani zapewniają, że jest jeszcze gorzej, niż się spodziewali.

Rozwiązanie nosi nazwę „Armor Synthesis” i składa się z aż trzech surowców: Synthstrand, Synthcord oraz Synthweave. Proces zaczyna się od pozyskania 150 Synthstrand, za standardowe zabijanie wrogów.

Następnie Synthstrand wydajemy na zlecenie u Ady-1, prowadzącej „sklepik” z transmogryfikacją. Misje są losowe i pozwalają graczom wybrać dowolny rodzaj aktywności. Ukończenie jednego zadania to nagroda w postaci 100 Synthcord.

Każde 100 Synthcord zamienić można na Synthweave, osobne dla każdej klasy postaci. Ostatni surowiec służy już do odblokowania dowolnego wyglądu pancerza, „nadpisującego” ten aktualnie założony.

Takie wyjątkowo skomplikowane podejście do systemu, który w innych grach jest dużo prostszy, już podczas zapowiedzi rozgniewało graczy. Teraz jednak obliczono, ile czasu potrzeba, by odblokować pełny zestaw pancerza, a więc pięć przedmiotów.

1
Gdy gra staje się pracą

Użytkownicy odkryli bowiem ku swojemu ogromnemu rozczarowaniu, że pozyskiwanie pierwszego surowca - Synthstrand - obłożone jest obecnie limitem czasowym - maksymalnie jedna jednostka na dwie minuty.

To przekłada się na 30 Synthstrand na godzinę, a więc pięć misji od Ady-1 na pięć godzin. Serwis Polygon podsumowuje, że odblokowanie pięciu przedmiotów składających się na komplet pancerza to 25 godzin rozgrywki.

Jeśli chcemy dwa komplety - już 50 godzin. Limit na sezon wynosi 30 przedmiotów - 10 dla każdej z trzech klas postaci. Gracze krytykują nie tylko samo ograniczenie, ale i fakt, że dotarcie do tej granicy zajmie około 150 godzin.

„Jeden krok do przodu, dwa kroki wstecz to motto Bungie/Destiny” - komentuje jeden z użytkowników.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami