Wkrótce 20. urodziny Xboksa - Microsoft zaprasza do świętowania

Rocznicę obchodzi też seria Halo.

  • W tym roku Xbox i seria Halo obchodzą 20. urodziny
  • Microsoft przygotował kilka rocznicowych atrakcji

W listopadzie minie 20 lat od premiery pierwszego konsoli Xbox w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym Microsoft zaprosił już fanów do świętowania rocznicy.

Warto zaznaczyć, że wraz z konsolą okrągłe urodziny obchodzi również Halo, czyli cykl, który jest obecnie jedną z flagowych serii gier - obok Gears of War i Forza Motorsport - dostępnych na urządzeniach koncernu z Redmond.

W ramach jubileuszu Microsoft utworzył na Twitterze rocznicowy hashtag - pod oznaczeniem #Xbox20 internauci mogą dzielić się wspomnieniami związanymi z amerykańską platformą.

halo_20_lat
Urodziny obchodzi też Halo

Przygotowano także okolicznościowy zestaw tapet do pobrania oraz urodzinowy avatar i motyw graficzny dla profilu użytkownika. Ponadto na Xbox Series X/S zainteresowani mogą skorzystać z dynamicznego motywu, inspirowanego głównym menu pierwszej konsoli.

Wśród atrakcji są też rocznicowe kubki, czapki, koszulki i inne gadżety. Na razie jednak przedmiotów nie mogą kupić polscy fani, ponieważ oferowane są tylko w amerykańskim sklepie Microsoftu.

Nadmienić należy, że o ile w Stanach Zjednoczonych pierwszy Xbox ukazał się w listopadzie 2001 roku, do Europy i Polski zawitał kilka miesięcy później - w marcu 2002 roku. Wraz ze sprzętem koncern z Redmond wkroczył na rynek gier, rywalizując z PS2 i GameCubem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami