Resident Evil Village - czy da się pokonać wysoką wampirzycę Dimitrescu

Jak ją przegonić i uciekać?

Lady Dimitrescu pojawia się dosyć wcześnie w Resident Evil Village i mijają może 2-3 godziny, gdy po raz pierwszy zacznie ścigać Ethana po swoim zamku.

Wampirzyca jest odpowiednikiem Mr. X z remake'u drugiej części serii czy ojca rodziny z RE7. Czasem po prostu nadchodzi, a my musimy przed nią uciekać - i nie można jej po prostu wtedy pokonać.

Co więcej, nie można jej zadać żadnych obrażeń. Jest jednak jedna metoda, by ułatwić sobie unikanie Lady Dimitrescu. Otóż - można ją na moment ogłuszyć.

Jeśli strzelisz w nią ze strzelby z bliskiej odległości 2-3 razy, możesz ją na chwilę zatrzymać. To da ci szansę, by przemknąć obok niej (o ile zmieścisz się w korytarzu, co nie zawsze jest możliwe...) i uciec. Podobny efekt, ale natychmiastowy, ma na przykład mina czy dynamit.

Warto dodać, że większość spotkań z Dimitrescu nie jest oskryptowana, więc nie zawsze można przewidzieć gdzie się pojawi i kiedy skończy podążać za bohaterem.

dimitrescu1
Lady Dimitrescu nie wejdzie za tobą czasem do niektórych pokojów, ale nie da się tego przewidzieć

Nadejdzie moment, kiedy będziesz mógł naprawdę powalczyć z Lady Dimitrescu. Opisujemy to dokładniej na stronie poradnika o pojedynku z wampirzycą. Nie zaglądaj tam oczywiście, jeśli nie chcesz sobie psuć zabawy i dowiedzieć się, jak kończy się to starcie.

Więcej porad:

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami