Resident Evil Village - boss: Heisenberg

Pokonujemy ostatniego lorda.

Po tym jak w końcu udało się Ethanowi opuścić fabrykę (Factory), przyszedł czas na ostateczne starcie z Heisenbergiem w Resident Evil Village.

Walka z tym przeciwnikiem ma zupełnie inny przebieg w porównaniu do pojedynków z pozostałymi bossami. Walczysz bowiem w maszynie przypominającym czołg, a naprzeciwko ciebie stoi również maszyna, którą steruje Heisenberg. Twoją bronią natomiast jest wyrzutnia rakiet oraz ciężki karabin maszynowy.

257

Amunicja do RKM-u nie kończy się i można strzelać serią nieprzerwanie. W przypadku wyrzutni rakiet natomiast, po każdym strzale musisz odczekać kilkadziesiąt sekund zanim załaduje się kolejny pocisk. Jeśli będziesz mógł wystrzelić rakietę, pojawi się stosowny napis (1) na górze ekranu.

Sterowanie jest bardzo proste:

  • ostrzał z RKM-u - R2 na PS4/PS5 | RT na Xboxach | lewy przycisk myszki na PC
  • strzał z wyrzutni rakiet - przyceluj i strzel: przytrzymaj L2 i naciśnij R2 na PS4/PS5 | przytrzymaj LT + naciśnij RT na Xboxach | przytrzymaj prawy przycisk myszki i naciśnij lewy przycisk myszki na PC
  • obrona przed atakami - L1 na PS4/PS5 | LB na Xboxach | spacja na PC

Ze względu na to, że przeładowanie rakietnicy trwa przez jakiś czas, zostawiaj pocisk na specjalną okazję. Kiedy boss zbliży się do ciebie, aby cię zaatakować, wówczas odpal pocisk, a dystans między wami zwiększy się.

258

Za pomocą RKM-u nie przestawaj ostrzeliwać przeciwnika. Przede wszystkim skup się na jego czułych punktach (2), czyli dwóch ramionach i podstawie. Staraj się celować dokładnie w pomarańczowe miejsca. Jeśli trafisz, wówczas pojawią się iskry. Po trafieniu kilkudziesięcioma nabojami, maszyna na chwilę zostanie unieruchomiona.

Wówczas skup się na kolejnym pomarańczowym punkcie. Kiedy zniszczysz wszystkie, wtedy w tych samych miejscach pojawią się nowe pomarańczowe punkty, wiec „zabawa” niejako rozpocznie się od początku.

259

Co jakiś czas Heisenberg przywoła do siebie metalowe elementy, aby go osłaniały. Atakowanie maszyny stanie się trudniejsze, gdyż boss zasłoni część swojej konstrukcji. Wówczas skup się pomarańczowym punkcie (3), do którego możesz strzelać pomiędzy przeszkodami.

260

Jeśli zadasz mu w tym czasie wystarczające obrażenia, wtedy metalowe osłony opadną. A jeśli ci się nie uda, możliwe że boss wykorzysta je i zada ci spore obrażenia, więc postaraj się nie dopuścić do tego. Jeśli wyrzutnia rakiet jest naładowana, możesz wykorzystać pocisk, by zniszczyć metalowe osłony.

Kiedy zadasz wystarczające obrażenia wrogowi, nastąpi krótka scenka przerywnikowa, po której walka będzie toczyła się dalej. Niestety, Heisenberg zniszczy twój pojazd i będziesz zdany tylko na siebie - i broń palną.

261

Skorzystaj ze swoich najlepszych broni (snajperka, shotgun, Magnum lub granatnik), by w krótkim czasie zadać przeciwnikowi jak największe obrażenia. Możesz ukryć się za metalowymi osłonami i strzelać do maszyny z karabinu snajperskiego. W ten sposób utrzymasz bezpieczny dystans. Kiedy boss zbliży się do ciebie, wyciągnij strzelbę i z bliska go wykończ.

Gdy pokonasz Heisenberga, obejrzysz kilka filmów, po których rozpocznie się przedostatni etap gry, podczas którego wcielisz się w Chrisa Redfielda.

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - fabryka: boss ze śmigłem, Sturm; wyjście

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami