Bany za chowanie się w kamieniu - Respawn ostrzega fanów Apex Legends

W oczekiwaniu na poprawkę.

Nowy sezon wprowadził do Apex Legends między innymi tryb Aren - zręcznościowy deathmatch drużynowy z kupowaniem uzbrojenia niczym w Valorant czy CS:GO. Okazało się jednak, że na jednej z map gracz odkryli dosyć istotny glitch.

Błąd pozwala dosłownie schować się w dużym kamieniu na mapie Tunel fazowy. Pozwala to niemal zupełnie ochronić się przed obrażeniami i - przykładowo - spróbować się uleczyć czy odnowić tarcze.

Deweloperzy pracują już nad patchem, który wyeliminuje błąd. Zaznaczyli jednak, że planowana poprawka wymaga głębszej analizy i podkreślili, że gracze korzystający z glitcha będą bezwzględnie banowani. To odstraszyło niektórych.

Wygląda na to, że podobny błąd nie pojawia się w żadnym miejscu w głównym trybie gry, czyli w battle royale. Niektórzy gracze uważnie testowali każdy głaz, by doszukać się zbliżonych możliwości defensywnych.

Deweloperzy nie sprecyzowali, dlaczego wyeliminowanie glitcha zajmuje stosunkowo dużo czasu. Problem został po raz pierwszy zgłoszony pięć dni temu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami