AC Valhalla Gniew Druidów - skrzynia kupiecka: jak zdobywać odzież, teksty, przysmaki i towary luksusowe

Produkcja zasobów w Assassin's Creed Valhalla.

Wśród nowości wprowadzonych w dodatku Gniew Druidów do Assassin's Creed Valhalla są nowe zasoby - odzież, teksty, przysmaki i towary luksusowe - a także skrzynka kupiecka, służąca do ich gromadzenia. Na tej stronie tłumaczymy, na czym polega ten system.

Najpierw omawiamy kwestię źródeł zasobów, a potem opisujemy zasadę działania skrzyni.

Na tej stronie:

Gromadzenie i produkcja zasobów

Zasoby - a więc odzież, teksty, przysmaki i towary luksusowe - służą do realizacji licznych umów handlowych. Zdobywamy je na dwa sposoby.

Po pierwsze, poprzez przeszukiwanie mniejszych skrzyń (1) znalezionych w Irlandii, tradycyjnie oznaczonych na złoto po przeskanowaniu terenu Wzrokiem Orła. Przed przeszukaniem skrzyni nie wiadomo, który zasób się w niej znajduje.

assassins_creed_valhalla_zasoby_skrzynia_1

Po drugie, poprzez produkcję zasobów dzięki przejmowaniu i rozbudowie placówek handlowych na terenie Irlandii. Po zbadaniu placówki - ale jeszcze przed jej przejęciem - widzisz na mapie, jaki zasób będzie ona dla ciebie produkować (2), najeżdżając na jej ikonę.

assassins_creed_valhalla_zasoby_skrzynia_2

Gdy już przejmiesz daną placówkę, ponownie najedź na nią na mapie, by dowiedzieć się, jaką ilość danego zasobu na minutę (3) produkuje ta placówka.

assassins_creed_valhalla_zasoby_skrzynia_3

Aby zwiększyć produkcję, przejmuj kolejne placówki, a także rozwijaj je o struktury, które zwiększają produkcję zasobu. O tym, która struktura zwiększa produkcję, dowiesz się z ich opisów.

assassins_creed_valhalla_zasoby_skrzynia_4

Biorąc pod uwagę, że przejmowanie placówek handlowych pozwala na systematyczną produkcję zasobów, teoretycznie możesz nawet odejść od komputera czy konsoli, zostawiając włączoną grę, a w tym czasie będziesz produkował zasoby.

Uwaga, ważne informacje:

  • zasoby gromadzone ze skrzyń trafiają od razu do twojego ekwipunku
  • zasoby produkowane w placówkach nie trafiają od razu do ekwipunku - musisz je jeszcze odebrać w skrzyni kupieckiej

Skrzynia kupiecka

Jak już wspomnieliśmy, wyprodukowane przez placówki handlowe zasoby trafiają do skrzyni kupieckiej, z której musisz je odebrać.

Skrzynia kupiecka znajduje się w Dublinie. Stoi obok Azar, oznaczonej przez ikonę flagi z woreczkiem kupca (4).

assassins_creed_valhalla_zasoby_skrzynia_5

Gdy podejdziesz do skrzyni, możesz ją przeszukać, zabierając wszystkie zgromadzone w niej zasoby (5) do ekwipunku. Będą one już gotowe do wykorzystania w ramach handlu zamorskiego.

assassins_creed_valhalla_zasoby_skrzynia_6

Skrzynia kupiecka ma ograniczoną pojemność. Aktualny stan, a więc ilość zasobów w środku, oraz maksymalną pojemność (6), zobaczysz, najeżdżając na ikonę handlu na mapie.

assassins_creed_valhalla_zasoby_skrzynia_7

Pojemność można zwiększyć, rozwijając placówki handlowe o konkretne struktury. O tym, która struktura powiększa pojemność skrzyni, dowiesz się z ich opisów:

assassins_creed_valhalla_zasoby_skrzynia_8

Więcej porad:

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami