Resident Evil Village - białe wazy: czy warto niszczyć

Dodatkowy loot.

Charakterystyczne drewniane skrzynki powracają w Resident Evil Village, a gra szybko uświadamia nowym w serii graczom, że należy zawsze je rozbijać, by znaleźć w nich jakieś zasoby tudzież walutę.

Są jednak jeszcze inne pojemniki, w których znajdziemy loot. Chodzi mianowicie o białe wazy, które znajdziemy w zamku Dimitrescu. Niektórzy mogą się zastanawiać, czy to tylko element dekoracji - a można je przecież rozbić.

Wystarczy się tylko bardzo zbliżyć, a zobaczysz napis Break (1), czyli po polsku: zniszcz lub rozbij.

waza1

Wciśnij oznaczony przycisk, zależny od platformy (tutaj X w przypadku PlayStation), a Ethan automatycznie machnie nożem, by rozbić wazę.

Następnie zobaczysz loot (2). W przypadku przykładu ze screena poniżej to waluta Lei. Możesz też jednak znaleźć tak amunicję lub zasoby do craftingu.

waza2

Warto zaznaczyć, gdyż niektórzy mogą się nad tym zastanawiać, że rozbijanie waz nie przyciąga uwagi wrogów - w tym Lady Dimitrescu. Nie musisz więc przejmować się hałasem.

Więcej porad:

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami