Posiadacze PS5 grają znacznie więcej niż właściciele PS4

W ciągu sześciu miesięcy od premiery konsoli.

  • Nabywcy PS5 grają o ponad 80 proc. więcej niż na PS4
  • Na PlayStation 5 sprzedano też o 11 proc. więcej gier niż na poprzednią konsolę Sony

Przedstawiciele Sony ujawnili, że posiadacze PS5 grają znacznie więcej niż właściciele PS4 w podobnym czasie od premiery.

Informację przekazano na łamach artykułu opublikowanego przez serwis Wired. Okazuje się, że w ciągu półrocza od debiutu PlayStation 5 nabywcy urządzenia byli zalogowani na konsoli o 81 procent dłużej niż w przypadku poprzedniego sprzętu firmy w analogicznym okresie.

To nie wszystko: Sony przekonuje również, że w trakcie pięciu miesięcy od premiery PS5, sprzedano o 11 procent więcej gier na platformę niż na PS4 w podobnym czasie. Nie przedstawiono jednak dokładnych liczb.

Jednym z czynników wzrostu długości rozgrywki jest pandemia koronawirusa i konieczność przebywania w domach. Wskazują na to także inne dane, które ujawniono w tekście Wired - w marcu bieżącego roku na konsolach PlayStation grano o 20 procent dłużej niż rok wcześniej.

Wciąż dużym problemem jest dostępność nowego urządzenia japońskiej korporacji. Szef Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan - podkreśla jednak, że firma „ciężko pracuje”, by rozwiązać kłopoty.

- Latem, a z pewnością w drugiej połowie roku, zamierzamy zwiększyć produkcję [konsoli - dop. red.], mamy więc nadzieję, że równowaga pomiędzy popytem a podażą wróci do normy w tym okresie - tłumaczy menedżer w rozmowie z Wired.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami