Kolorowe pady do PS5 już oficjalnie - ujawniono dwa modele

Premiera w przyszłym miesiącu.

  • Zaprezentowano czarny i czerwony model kontrolera DualSense
  • Nowe pady zadebiutują w czerwcu
  • Cen na razie nie ujawniono

Sony potwierdziło nieoficjalne informacje i zapowiedziało nowe modele kolorystyczne padów do PS5. Urządzenia trafią do sprzedaży w czerwcu, choć dokładnej daty premiery nie ujawniono.

Przedstawiciele koncernu podkreślają, że motywem przewodnim obu wersji jest kosmos i galaktyka. Pierwszą jest tak zwana „nocna czerń” - kontroler DualSense pokryto „dwoma subtelnie odmiennymi odcieniami czerni” oraz szarymi elementami.

dualsense_czarny
Czarny DualSense

Drugi z zaprezentowanych modeli - o nazwie „kosmiczna czerwień” - wyróżnia się zaś żywą, czerwoną barwą. Podobnie jak w oryginalnym padzie, dolna część sprzętu utrzymana jest w czerni.

dualsense_czerwony
Czerwony DualSense

- Naszym celem zawsze jest znajdowanie wzorów, które zaskoczą i zachęcą naszych fanów, a te nowe kolory są wynikiem szeroko zakrojonego procesu selekcji - tłumaczy Leo Cardoso, jeden z projektantów kontrolerów.

- Chcieliśmy, by barwy uzupełniały zarówno siebie nawzajem, jak i pierwotną wersję DualSense oraz PS5, więc stworzyliśmy kolory wokół motywu związanego z galaktyką, bo wydawało nam się, że jest to naturalny rozwój względem wyglądu konsoli i akcesoriów - dodaje.

Dokładna data premiery nowych modeli DualSense nie jest znana. Nie ujawniono też ceny, ale najprawdopodobniej wyniesie tyle samo, ile w przypadku pierwotnej edycji kontrolera, który w Polsce kosztuje 319 zł.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami