Blizzard pokaże dwie godziny z Overwatch 2 w przyszłym tygodniu

Tryb PvP.

Blizzard zapowiedział transmisję rozgrywki z Overwatch 2. Zaplanowany na 20 maja (przyszły czwartek) pokaz ma skupić się na trybie sieciowej rywalizacji PvP.

Do tej pory twórcy opowiadali głównie o nowościach związanych z kooperacją. Aspekt PvE (gracze kontra komputerowi przeciwnicy) ma mieć większe znaczenie niż w oryginalnej grze.

- Pracowaliśmy nad Overwatch 2 naprawdę ciężko i chcemy się z wami podzielić tym, co do przez ten czas stworzyliśmy - zaznaczył Aaron Keller, nowy dyrektor projektu. Wcześniej prace nad grą nadzorował Jeff Kaplan, który opuścił jednak Blizzard w kwietniu.

Blizzard zaprezentuje między innymi nowe mapy, a pokazie wezmą udział deweloperzy, jak również pracownicy odpowiedzialni za przygotowanie gry do rozgrywek esportowych.

Główną nowością w Overwatch 2 mają być różnorodne misje fabularne i kooperacyjne, a także system rozwoju bohaterów dostępny w trybie single-player. Powrócą herosi z pierwszej części, ale nie zabraknie też kilku nowych postaci. Poza zadaniami fabularnymi, pojawią się też dodatkowe wyzwania dla grupy graczy, które twórcy porównali do trybu Przygodowego z Diablo 3.

Co ważne, multiplayer pozostanie wspólny dla sequela i oryginału. Twórcy nie chcą dzielić społeczności, a więc wszyscy posiadacze pierwszej części otrzymają nowe mapy i postacie zawarte w Overwatch 2 za darmo. Tak przynajmniej twierdził Blizzard, kiedy zapowiadano grę w 2019 roku - nie wiadomo, czy plany się nie zmieniły.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami