Sposób na scalperów? Microsoft testuje nową metodę kupowania Xbox Series X/S

Na razie tylko w USA.

  • W Stanach Zjednoczonych uruchomiono pilotażowy program kupowania Xbox Series X/S
  • Inicjatywa skierowana jest do posiadaczy Xbox One
  • Rozwiązanie może utrudnić działanie scalperom

Microsoft uruchomił pilotażowy program, który posiadaczom Xbox One umożliwi bezproblemowe kupno nowych konsol firmy. Metoda wymierzona jest w tak zwanych scalperów, czyli internetowych handlarzy, przez których są problemy z dostępnością urządzeń.

Inicjatywa dostępna jest na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. Z nowego sposobu skorzystać mogą uczestnicy Xbox Insiders - systemu dla osób, które chcą testować rozwiązania przygotowywane przez koncern z Redmond.

Microsoft wyjaśnia, że „niewielkiemu gronu” użytkowników wyśle zaproszenie do rejestracji w pilotażowym programie kupna Xbox Series X/S. O ile zapisać można się na PC z Windows 10 lub Xbox One, transakcji dokonać można tylko na drugim z wymienionych urządzeń.

Wyrażając chęć nabycia sprzętu, zainteresowani mogą wskazać preferowany model konsoli, zdecydować się na wersję dostępną w pierwszej kolejności lub tymczasowo nie wybierać żadnej z edycji.

Pomysł Microsoftu jest zapewne odpowiedzią na działania scalperów, którzy masowo wykupują trudno dostępne konsole i inne produkty, by później sprzedawać je po zawyżonych cenach. To właśnie między innymi w wyniku aktywności handlarzy w sklepach brakuje PS5 i Xbox Series X/S.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami