Resident Evil Village - boss z młotem: Urias (Twierdza, Strongold)

Jak pokonać olbrzyma z młotem w Twierdzy.

Z Uriasem, jednym z obowiązkowych bossów w Resident Evil Village, zmierzysz się w Twierdzy (Stronghold). Do areny walki z tym przeciwnikiem dotrzesz przechodząc przez Twierdzę (Stronghold). Walka z nim nie należy do najłatwiejszych, gdyż rozgrywa się na małej przestrzeni, a ataki wroga należą do bardzo groźnych.

212

Dlatego podczas starcia z nim, skup się na obronie. Chowaj się za kolumnami, gdy wróg podejdzie i spróbuje cię uderzyć. Zazwyczaj to wystarczy, by atak przeciwnika cię nie trafił, choć warto jeszcze - dodatkowo - zasłonić głowę rękoma - tak na wszelki wypadek, gdyby uderzenie przeszło przez filar.

213

Atakuj bossa, gdy się oddalisz od niego. Dzięki temu łatwiej będziesz kontrolować sytuację. Strzelaj do niego, a gdy się zbliży, ukryj się za kolumną. Następnie - po udanej obronie przed uderzeniem - pobiegnij na drugi koniec sali, obróć się i strzel do niego kilkukrotnie.

214

Podczas walki używaj materiałów wybuchowych. Dobrze sprawdzają się miny, w które - ze względu na wielkość areny - „ochoczo” wchodzi boss. Granatnik i bomby rurowe także się przydadzą.

Co jakiś czas, Urias wyrwie z ziemi skalną kolumnę i rzuci w twoją stronę. Ukryj się za filarem lub pobiegnij na przeciwległy koniec pomieszczenia, gdzie powinieneś być bezpieczny.

Z czasem, po usunięciu przez przeciwnika kilku kolumn, może brakować naturalnych osłon. Wówczas musisz zasłaniać się rękoma, kiedy wróg podniesie młot do uderzenia, by zminimalizować obrażenia. Możesz też spróbować go obejść w tym czasie, a być może uda ci się uniknąć trafienia.

215

Kiedy Urias wskocz na półkę skalną, spodziewaj się, że pojawią się słabsi przeciwnicy - zajmij się nimi w pierwszej kolejności. Możesz użyć granatnika, kiedy jeszcze stoją na wzniesieniu - wówczas jednym strzałem ich załatwisz, a co więcej, obrażenia otrzyma także boss.

216

Uważaj, gdy boss zeskakuje z półki skalnej, gdyż za każdym razem uderzy z wielką siłą w ziemię swoim młotem. Odsuń się na bok, kiedy zobaczysz, że przymierza się do zeskoku.

Ze słabszych wrogów wypadają wartościowe przedmioty, służące między innymi do leczenia, więc warto je pozbierać w trakcie walki

Kiedy uporasz się z bossem, otwórz czerwone drzwi i przejdź przez kolejne korytarze, aż dotrzesz do pomieszczenia, w którym, na stole, leży Torso Flask. Zabierz ostatni pojemnik i zejdź po schodach do przystani. Wsiądź na łódkę i zacumuj z drugiej strony. Drabiną przytwierdzoną do ściany, wyjdziesz na powierzchnię. W ten sposób znowu przedostaniesz się do wioski.

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - Twierdza, Stronghold: jak dotrzeć; droga do bossa

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami