Recenzje Gniewu Druidów - mieszane oceny DLC do Assassin's Creed Valhalla

Więcej tego samego?

W sieci pojawiły się już opinie mediów o Gniewie Druidów - pierwszym dużym DLC do Assassin's Creed Valhalla, które debiutuje jutro, 13 maja. Oceny są mieszane - o ile niektórzy recenzenci przyznają wysokie noty, inni nie są zachwyceni dodatkiem, przekonując, że zapewnia zbyt mało nowości.

Tom Phillips, nasz redakcyjny kolega z Eurogamer.net, nie przyznał dodatkowi rekomendacji. Docenił gotowe na eksplorację tereny Irlandii, nowych przeciwników czy kolejne zestawy zbroi do odblokowania, ale podkreślił, że Gniew Druidów to po prostu „kolejne 15 godzin Valhalli”, które nie oczarowuje już tak mocno po przygodzie z bazowej opowieści.

Dziennikarz serwisu GameSpot, który przyznał dodatkowi ocenę wynoszącą 5/10, zwrócił uwagę na „dziwną” fabułę, którą napisano „bez polotu”, jako że jest stworzona tak, aby pasowała do dowolnego punktu historii Valhalli - gry, której opowieść jest według recenzenta zamknięta. Jordanowi Ramée zabrakło też rozwoju bohatera - w sensie emocjonalnym.

„Jeśli Valhalla jest miłosnym listem do serii Assassin's Creed (...), Gniew Druidów to niepotrzebne i niechciane postscriptum, które nie dodaje nic wartościowego do historii Eivor” - napisał Ramée, dodając, że w kwestii mechaniki, DLC nie zapewnia „nic nowego poza ponad 60-godzinną kampanią” podstawową.

Podobne zdanie ma recenzent Destructoid: „Za 25 dolców można wymagać nieco więcej” - skonkludował swoją opinię.

Zdarzają się również i wysokie noty. W serwisie WCCFTech ujrzymy ocenę 8/10, jedną z najwyższych wśród znaczących mediów. Recenzent wspomina o „nowej, pięknej mapie”, angażującej historii, urzekających bohaterach i „mnóstwie innej zawartości” w postaci wyposażenia, zdolności i przedmiotów kosmetycznych.

Serwis PushSquare pokusił się nawet o stwierdzenie, że Gniew Druidów to jeden z najlepszych dodatków w serii Assassin's Creed, „w doskonały sposób” łączący folklor z historią. „Wachlarz nowych broni i zestawów zbroi osładzają przygodę, a bardziej angażujące starcia trzymają nas w napięciu. Jeśli jesteś fanem Valhalli, trudno, abyś nie polubił wycieczki do Irlandii” - czytamy.

Poniżej kilka przykładowych ocen dodatku Gniew Druidów:

Dostęp do rozszerzenia uzyskają posiadacze Season Passa lub gry w edycji Gold, Ultimate albo kolekcjonerskiej. DLC będzie jednak sprzedawane także osobno w cenie ustalonej na 99,90 zł.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Jak grać ocalałym i zabójcą, mechaniki, przedmioty, rozwój postaci.

Sony: do rozwijania deweloperskich talentów nie wystarczą pieniądze

Kluczowe jest zapewnienie wolności kreatywnej.

Battlefield 4 z nagłym wzrostem popularności

EA musiało zwiększyć pojemność serwerów.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami