Resident Evil Village - zbiornik, reservoir: jak dotrzeć; kopalnia, łódka

Docieramy do lokacji o nazwie Reservois i zdobywamy Arms Flask.

Udało ci się zabić dwóch z czterech lordów w Resident Evil Village - i tym samym zdobyć dwa z czterech pojemników, w których znajduje się Rose. Teraz przyszedł czas na Salvatore Moreau, który przebywa w lokacji o nazwie Reservoir (zbiornik wodny).

Na tej stronie opisaliśmy:

Jak dotrzeć do Reservois

159

Zdobyłeś klucz Four-Winged Unborn Key, po tym jak zabiłeś bossa: Donnę (Angie) Beneviento. Dzięki niemu możesz otworzyć drzwi z czterema skrzydłami i nienarodzonym dzieckiem (1) w Altar, czyli miejscu, w którym przebywa Duke.

160

Zaraz po przekroczeniu wrót zaatakuje cię potwór przypominający wilka, więc bądź przygotowany. Wejdź na dach domu po drabinie i spróbuj zranić ze snajperki bestię. Kiedy monstrum wskoczy na dach, szybko zejdź po drabinie na parter domu. Następnie ponownie wejdź na dach i powtórz manewr z karabinem snajperskim - i tak dopóki nie zabijesz przerośniętego wilka.

Walka na otwartym terenie jest ryzykowna, dlatego przedstawiona metoda jest najskuteczniejsza. Dodatkowo, jeśli będziesz dosyć szybki, możesz strzelić ze strzelby w potwora, kiedy wskoczy na dach, i dopiero wówczas zejdź po drabinie.

161

Kiedy pokonasz przeciwnika, podejdź do domu z młynem wodnym (2), który znajduje się przed czerwoną bramą, a w oddali widać dom z czerwonym kominem. Ten budynek znajduje się niedaleko miejsca, gdzie zaatakował cię wilk. Drzwi otworzysz za pomocą Iron Insignia Key, klucza, który odnalazłeś w zamku Dimitrescu. Wewnątrz odnajdziesz granatnik - bardzo potężną broń.

162

Następnie idź w kierunku zbiornika wodnego (reservois). Aby tam dotrzeć, idź wzdłuż strumyka. Kiedy dotrzesz do miejsca, gdzie kończy się droga, spójrz w prawo, a zobaczysz barykadę ze śluzu (3). Niszczysz ją, strzelając z granatnika.

163

Idź dalej ścieżką, a dotrzesz do zamkniętej bramy (4). Zniszcz kolejną barykadę (5) i wejdź po drabinie (6). W ten sposób przedostaniesz się za ogrodzenie. Odblokuj przejście w kierunku wioski, otwierając bramę (4) z drugiej strony.

Kopalnia, Arms Flask, przystań, łódka

Wejdź do wnętrza młyna i zjedź do kopalni windą. Idź wzdłuż torów, a potem wejdź do korytarza, na końcu którego Ethan zabierze trzeci pojemnik z Rosem (Arms Flask).

164

Następnie wycofaj się i wejdź z powrotem do jaskini. Odszukaj schodów (7), którymi wejdziesz do korytarza obitego deskami.

165

Użyj noża na belkach z żółtą taśmą (8), aby odblokować przejście. Idąc dalej, dotrzesz do groty, w której spotkasz przeciwników, a także chatę (9), w której - na ścianie - odnajdziesz klucze do łódki (Boat Key).

166

Gdy tylko wejdziesz do chaty (9), zaatakują cię przeciwnicy, więc przygotuj się na walkę. Możesz przesunąć regał, by utrudnić wejście potworów do środka.

167

Kiedy ich pokonasz, wróć do jaskini i wejdź do korytarza, z którego wyłania się światło, a dotrzesz do przystani (10), przy której zacumowana jest łódka. Wsiądź do niej, używając kluczyków Boar Key, i popłyń w kierunku skalnego korytarza, w którym odnajdziesz drugą przystań. Wysiądź z łódki i wejdź do pomieszczenia za zasłonką. Uruchomi się film, po którym rozpocznie się ucieczka.

168

Biegnij przed siebie - w kierunku drewnianych schodów (11). Kiedy Ethan dobiegnie do końca kładki, przeskoczy na drugą stronę. Idź w górę ścieżki, a dotrzesz do budynku, w którym znajduje się mechanizm do spuszczenia wody ze zbiornika, a także spotkasz Duke'a.

Dalszą część przeprawy przez zbiornik wodny (reservois) opisaliśmy na stronie: Resident Evil Village - zbiornik, reservoir: młyny, śluza, panel sterujący.

Następnie: Resident Evil Village - zbiornik, reservoir: młyny, śluza, panel sterujący

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Boss: Beneviento

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami