Resident Evil Village - jak celować, przybliżenie

Celowanie przez przyrządy.

Resident Evil Village to gra FPP, a w dużej mierze także strzelanka - w większym stopniu położono tu bowiem nacisk na walkę z użyciem broni palnej niż w poprzedniej odsłonie. Kluczowym elementem w wielu momentach jest więc strzelanie.

Gracze, którzy nie mieli do czynienia z siódmą częścią cyklu, mogą jednak początkowo nieco się zdziwić i zadawać sobie pytanie: jak celować?

Oczywiście na ekranie mamy celownik, standardowo pośrodku, ale kiedy wciskamy prawy przycisk myszki lub przytrzymujemy R2/RT na kontrolerze, widzimy jedynie przybliżenie widoku - a pistolet czy strzelba nadal znajdują się nieco z boku. Gdy strzelamy, celownik rozszerza się (1), zmuszając nas do chwili wstrzymania przed kolejnym strzałem.

recelowanie

To dlatego, że w RE Village nie ma tradycyjnego dla shooterów celowania przez przyrządy.

Jedyny rodzaj broni, który oferuje tradycyjne przycelowanie przez normalny celownik to karabiny snajperskie. Jeden zdobywamy po kilku godzinach gry, a drugi dopiero po zakończeniu przygody - do powtórnego podejścia i trybu Mercenaries.

REV_00164
Celownik rodem z gier FPS? Tylko przy snajperce

Przy okazji pisania o strzelaniu warto zaznaczyć, że często nie warto marnować amunicji. Powiedzmy, że przebiegamy tylko przez dziedziniec zamku - nie musimy koniecznie zabijać wrogów. Czasem lepiej ich ominąć. Zazwyczaj nie wejdą za nami do kolejnych pomieszczeń, a wielu wrogów jest dosyć powolnych.

Więcej porad:

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami