Resident Evil Village - boss: Salvatore Moreau

Jak pokonać wielką, zmutowaną rybę w Reservois.

Salvatore Moreau, w postacie zmutowanej ryby, to jeden z bossów w grze Resident Evil Village. Stoczysz z nim walkę na arenie, po tym jak spuścisz wodę w zbiorniku.

W walce z tym bossem sprawdzi się broń, które zadaje obrażenia od wybuchów, więc granatnik, miny i bomby rurowe będą jak najbardziej wskazane. Dobrze sprawdza się również shotgun, ale wówczas musisz się zbliżyć do przeciwnika, by zadawać większe obrażenia.

187

Na arenie porozmieszczane są, w różnych miejscach, zapasy (1). Zwracaj uwagę na beczki oznaczone żółtą farbą, a także inne miejsca pomalowane na żółto.

188

Taktyka walki z Moreau jest dosyć prosta. Strzel do niego, wycofaj się kilka metrów, obróć się i ponownie zadaj obrażenia. Pamiętaj jednak, aby cały czas poruszać się wokół budynków. Kiedy bowiem ukryjesz się za ścianą będziesz przez chwilę bezpieczny.

Dlatego uciekając, staraj się nie za długo biec w jedną stronę. Skręcaj w uliczki, by boss miał jak najmniej możliwości, by cię trafić.

186

Podczas walki strzelaj w czerwone beczki (2), gdy wróg będzie przechodził obok nich, a zadasz mu ogromnie obrażenia. Użyj pistoletu, strzelając w beczki, by nie marnować lepszej amunicji.

190

Kiedy poważnie zranisz potwora, ten wskoczy na dach jednej z chat i wyrzuci z siebie żrącą substancję, która przez chwilę będzie spadała z nieba niczym deszcz. Musisz w tym czasie ukryć się pod zadaszeniem (3). Na arenie walki z bossem znajdziesz kilka takich miejsc - oznaczone są żółto. Jeśli się nie schronisz, kwas zabije Ethana.

191

Uważaj zatem, gdy Moreau, podczas walki, wspomni matkę Mirandę - wówczas zapewne wespnie się na dach i rozpocznie swój żrący atak. Nie marnuj więc czasu i szybko poszukaj zadaszonego schronienia.

194

Po tym ataku boss zabarykaduje niektóre uliczki ohydnym śluzem (4) - zlikwidujesz je, strzelając z broni w ich kierunku, np. ze strzelby.

195

Jeśli zranisz poważnie potwora, ten padnie i przez moment będzie się wił. Masz wówczas szanse na zadanie dodatkowych obrażeń. Podejdź wówczas do niego i strzelaj mu prosto w głowę, z której wynurza się Moreau.

Konsekwentnie atakuj bossa i broń się przed jego atakami, a wkrótce bestia zginie.

Kiedy pokonasz Moreau, odblokujesz przejście do kopalni (znajduje się w północnej części areny). Idź wzdłuż torów. Przed sobą zobaczysz drzwi (5), które musisz otworzyć za pomocą klucza Six-Winged Unborn Key.

196

Ulepszenie do klucza Six-Winged Unborn Key znajdziesz na stole w kryjówce Moreau. Dotrzesz do niej, wchodząc do wąskiego korytarza (6).

Gdy otworzysz drzwi (5), skorzystaj z windy i wjedź na górę. W wiosce pojawią się wielki znaki umieszczone przez Heisenberga, która zaprowadzą się do kolejnej lokacji - Twierdzy (Stronghold).

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - zbiornik, reservoir: młyny, śluza, panel sterujący

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami