PS VR 2 ze śledzeniem wzroku i innymi usprawnieniami - raport

Prawdziwie next-genowy sprzęt?

  • Śledzenie wzroku umożliwi generowanie lepszej grafiki
  • Rozdzielczość wyniesie rzekomo 2000x2040
  • Gogle zaoferują możliwość ustawienia rozstawu soczewek

Przygotowane przez Sony gogle wirtualnej rzeczywistości dla PlayStation 5 zaoferują funkcje niedostępne w konkurencyjnych modelach, jak narzędzie do śledzenia wzroku.

Tak twierdzi serwis UploadVR, powołując się na „kilka wiarygodnych źródeł” zaznajomionych ze szczegółami odnośnie „PS VR 2”, którymi japońska korporacja podzieliła się już rzekomo z partnerami biznesowymi.

Śledzenie wzroku w uproszczeniu pozwoliłoby goglom wiedzieć, gdzie dokładnie spogląda użytkownik, biorąc pod uwagę pozycję oka. Dzięki temu postacie w grach wieloosobowych byłyby bardziej realistyczne.

psvr_2_sledzenie_2
Dla przypomnienia - tak wyglądają kontrolery do nowego PlayStation VR

UploadVR twierdzi też, że śledzenie wzroku umożliwia zastosowanie techniki zwanej foveated rendering, dzięki której obiekty, na które patrzymy, są bardziej szczegółowe, a te, znajdujące się na krańcach pola widzenia, wyglądają nieco gorzej, tym samym odciążając sprzęt i umożliwiając generowanie lepszej oprawy graficznej.

W kwestii rozdzielczości, informatorzy twierdzą, że będziemy mieli do czynienia z wartością 2000x2040 na jedno oko. Nie wiadomo jeszcze, jakie odświeżanie obrazu zastosuje Sony.

W raporcie czytamy też o możliwości dostosowania soczewek do indywidualnego rozstawu oczu, co powinno pomóc uzyskać wyraźny obraz każdemu użytkownikowi.

Kontrolery są rzekomo śledzone techniką inside-out, a nie outside-in. To znaczy, że nie wymagają rozstawiania specjalnych sensorów w pokoju, a gogle same wiedzą, w jakiej pozycji znajdują się pady, dzięki wbudowanym kamerom.

UploadVR wspomina też o informacjach przekazanych już przez Sony, a więc implementacji adaptacyjnych spustów i wibracji haptycznych, a także kwestii połączenia. Po konsoli PS5 podepniemy się jednym przewodem.

Producent nie zaprezentował jeszcze nowych gogli. Nieznana jest też data premiery urządzenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami