Battlefield 6 zostanie ujawniony w czerwcu

Jasny przekaz twórców.

Twórcy ze studia EA DICE wyraźnie zasugerowali, że oficjalna prezentacja Battlefielda 6 została zaplanowana na czerwiec. Opublikowana na Twitterze wiadomość nie pozostawia wielu wątpliwości.

Deweloperzy wypisali słowa, które rymują się z „soon” (wkrótce) - to „boom” oraz „June”. Właśnie June to po angielsku czerwiec. „Bum” to oczywiście odniesienie do eksplozji, których nie może zabraknąć w żadnym trailerze czy gameplayu gry z cyklu Battlefield.

Niedawne nieoficjalne informacje wskazywały na pierwszą prezentację w maju, lecz miała ona podobno zostać przesunięta przez problematyczne sceny z chińską rakietą.

Akcja Battlefielda 6 ma być osadzona w niedalekiej przyszłości, tylko lekko wyprzedzającej współczesne czasy. Mamy otrzymać starcia z największą liczbą graczy w historii serii - możliwe, że na niektórych mapach zmierzą się dwie drużyny składające się z 64 graczy.

Nowy Battlefield powstaje podobno z myślą o konsolach nowej generacji. Do tej pory pojawiały się sprzeczne informacje na temat tego, czy gra trafi na PS4 i Xbox One. Możliwe, że EA przygotowuje osobną wersję strzelanki na starsze platformy - jak choćby w przypadku Battlefield 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami