Uncharted 4 świętuje piątą rocznicę premiery

Garść statystyk.

Studio Naughty Dog świętuje piątą rocznicę premiery Uncharted 4: Kres złodzieja, wydanego 10 maja 2016 roku. Twórcy opublikowali garść statystyk na temat produkcji.

„Pragniemy podziękować graczom, którzy dołączyli do nas i Nathana Drake'a w tej szalonej podróży. Pamiętajcie, by pobawić się z lemurem!” - napisano na Twitterze.

Towarzysząca wiadomości infografika w wyjątkowo nieczytelny sposób ujawnia między innymi, że od premiery w 2016 roku tytuł sprawdziło 37 milionów graczy. Dane obejmują zarówno PS4, jak i PlayStation 5.

Co interesujące, z tego grona tylko 13,3 mln skorzystało z trybu multiplayer. Idąc dalej, 9,8 mln graczy weszło w interakcje ze wspomnianym lemurem, spotykanym na jednym z poziomów.

7,5 miliona osób zagrało w Marco Polo, a 2 miliony wspięły się na szczyt wieży zegarowej w misji „Najciemniej pod latarnią”. Więcej - aż 12 mln - trafiło we wszystkie cele na poddaszu.

Plany Naughty Dog na dalszą przyszłość Uncharted nie są obecnie znane. Nieoficjalnie mówi się o całkiem nowym projekcie, nad którym przynajmniej przez jakiś czas pracowało Sony Bend, twórcy Days Gone - zanim studio na własną prośbę zostało oddelegowane do innych obowiązków.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami