Epic Games chciało zapłacić 200 mln dolarów za exclusivy Sony

Miały nie trafić na Steama.

  • Epic Games chciało, by gry z PS4 trafiły na PC tylko do sklepu EGS
  • Negocjowano także z Microsoftem
  • Składanie podobnych propozycji Nintendo uznano za nierealne

Proces sądowy Apple i Epic Games stał się regularnym informacji na temat różnych firm zajmujących się produkcją i wydawaniem gier wideo. Nowe szczegóły z dokumentów procesowych wskazują, że właściciel Epic Games Store oferował Sony minimum 200 mln dolarów za exclusivy z PlayStation.

Podawana przez serwis PC Gamer suma miała być „gwarantowanym minimum”, czyli kwotą, która trafiłaby do właściciela gier w razie słabej sprzedaży na platformie Epica.

Nie wiadomo, za jakie gry chciał zapłacić producent Fortnite, lecz można domyślać się, że chodzi o produkcje pokroju Horizon Zero Dawn, Death Stranding czy Days Gone.

Dziś wiemy już, że Sony nie przystało na warunku Epic Games - exclusivy z PlayStation 4 trafiły bowiem nie tylko do sklepu EGS, ale także na platformę Steam.

Warto zaznaczyć, że suma 200 mln dol. miała obejmować od 4 do 6 gier z PlayStation.

Dokumenty sądowe wskazują także, że Microsoft od początku nie był przychylny działaniom Epic Games. Szefostwo działu Xbox nie chciało, by tytuły first-party (jak Halo Infinite czy Forza Horizon 4) znalazły się tylko w EGS.

Co ciekawe, dokumentacja wspomina także o Nintendo. Epic rozważał złożenie oferty japońskiej firmie, by wprowadzić gry ze Switcha na PC, jednak pomysł od początku uznawano za tak nierealistyczny, że ostatecznie nie poczyniono nawet wstępnych działań w tej sprawie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami