Resident Evil Village - dom Beneviento

Wizyta w przerażającej posiadłości.

Kiedy zdobyłeś Four-winged Key w domu z czerwonym kominem, czas ruszyć do kolejnej lokacji w grze Resident Evil Village - czyli domu Beneviento. Zanim się tam udasz, porozmawiaj z Duke'iem. Wyjaśni ci twój aktualny cel, czyli zabicie czterech podwładnych Mirandy (Lady Dimistrescu, Donny Beneviento, Salvatore'a Moreau i Karla Hisenberga).

Pulchny handlarz przekaże ci także lokalizację skarbów, które pojawią się na twojej mapie. Co więcej, od tego momentu Duke może przygotować dla ciebie posiłki z upolowanych zwierząt.

Na tej stronie dowiesz się:

Jak dostać się do domu Beneviento

135

Pierwszym twoim celem - po Lady Dimitrescu - jest Donna Beneviento, która przebywa swojej posiadłości nieopodal wioski. Na lewo od Duke'a znajdują się drzwi z czterema skrzydłami (1) - otwórz je za pomocą Four-Winged Key.

136

Przejdź przez ciemny las, a dotrzesz do mostu linowego. Kiedy go przekroczysz, pojawi się duch Mii - podążaj za nim, a dojdziesz do niewielkiego cmentarza, za którym odnajdziesz drzwi (2). Aby wejść od środka, wsuń do skrzynki na listy zdjęcie rodzinne (Family Photo), które znajduje się ekwipunku Ethana.

Skorzystaj z windy, by wjechać na górę, skąd przejdziesz do domu Beneviento.

Dom Beneviento: parter, winda, piwnica

Kiedy wejdziesz do środka, idź na tyły domu, gdzie znajdziesz korytarz, którym dotrzesz do windy (3), którą zjedziesz do piwnicy. Na razie omiń pomieszczenie po lewej i idź korytarzem w kierunku brązowych drzwi.

137

Kiedy je przekroczysz, zobaczysz przed sobą lalkę i drugą część Rose ukrytą w żółtym pojemniku. Gdy spróbujesz go zabrać, światło na chwilę zgaśnie. Po tym zdarzeniu zostaniesz pozbawiony broni i czeka cię szereg zagadek do rozwiązania (opisaliśmy je na osobnej stronie).

Kiedy uporasz się z łamigłówkami i uda ci się uruchomić windę, wydostaniesz się z piwnicy i z powrotem trafisz na piętro domu. Przejdź do salonu - wówczas rozpocznie się walka z bossem: Beneviento.

Następnie: Resident Evil Village - boss: Beneviento

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - dom z czerwonym dachem, Four-Winged Key

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami