Seria PES zmieni nazwę? Konami rejestruje nową markę i logo

Cykl może przejść metamorfozę.

Internauci odkryli, że w argentyńskim i brazylijskim urzędzie patentowym Konami zarejestrowało markę i logo, które sugerują, że piłkarska seria PES zmieni nazwę.

Do niedawna rozwijany przez japońską firmę cykl znany był jako Pro Evolution Soccer. Przy okazji odsłony z 2019 roku do tytułu dodano jednak człon eFootball, który pojawił się w kolejnej części.

Jak pisze serwis Footy Headlines, kilka miesięcy temu Konami zarejestrowało jednak wspomniany przedrostek jako osobną markę. Wydawca zarezerwował też dwie wersje logotypu, różniące się od wariantu zastosowanego w ubiegłorocznej grze z serii.

Oczywiście fakt, że zarejestrowano znak handlowy nie oznacza, że PES rzeczywiście zmieni nazwę. Nie byłaby to jednak pierwsza tego typu modyfikacja - początkowo bowiem cykl wydawany był w Europie jako ISS Pro.

Szczegółów na temat tegorocznej części serii nie ujawniono wiele, ale wiadomo, że gra powstaje z myślą o nowych konsolach, a deweloperzy korzystają z innego silnika graficznego - FOX Engine zastąpiono Unreal Engine.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Jak grać ocalałym i zabójcą, mechaniki, przedmioty, rozwój postaci.

Sony: do rozwijania deweloperskich talentów nie wystarczą pieniądze

Kluczowe jest zapewnienie wolności kreatywnej.

Battlefield 4 z nagłym wzrostem popularności

EA musiało zwiększyć pojemność serwerów.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami