Resident Evil Village na PC bez karty graficznej działa zaskakująco dobrze

Testy na budżetowym sprzęcie.

  • Gra jest świetnie zoptymalizowana na PC
  • Z procesorem AMD Ryzen 5 3400G można grać nawet w 50 FPS-ach

Optymalizacja Resident Evil Village pod komputery stoi na tak wysokim poziomie, że możliwa jest komfortowa zabawa nawet na budżetowym PC bez dedykowanej karty graficznej.

Serwis PC Gamer przeprowadził testy na sprzęcie wyposażonym w procesor AMD Ryzen 5 3400G z wbudowanym układem graficznym. Village działa na nim bardzo dobrze, choć jest jeden warunek - rozdzielczość należy obniżyć co najmniej do 1080p, przy czym 720p oferuje znacznie lepsze rezultaty.

Z pomocą przychodzą przygotowane przez Capcom ustawienia wstępne, faworyzujące jakość i płynność, a także opcja zbalansowana. Choć priorytet grafiki nie wchodzi na 3400G w grę, to wyniki na dwóch pozostałych trybach są zadowalające. Szczegóły poniżej:

  • Rozdzielczość 1080p, tryb zbalansowany: średnio 24 FPS, najniżej 20 FPS
  • Rozdzielczość 1080p, tryb wydajności: średnio 34 FPS, najniżej 27 FPS

PC Gamer twierdzi jednak, że ze względu na duży nacisk na akcję w nowej części horrorów Capcomu, obniżenie rozdzielczości jest rozsądniejszym wyborem. W 720p, w trybie wydajności, Village osiągało średnio 54 klatki na sekundę, a najniższa wartość wyniosła 43 FPS, co wciąż jest wysokim wynikiem.

Jako ciekawostkę warto jeszcze wspomnieć, że Ryzen 5 3400G nie radzi sobie z najwyższymi ustawieniami w trybie priorytetu grafiki ani w 1080p, ani 720p. Powodem jest zbyt mała ilość pamięci VRAM, po przekroczeniu której gra po prostu się zatrzymuje i jedynym ratunkiem jest kombinacja przycisków Ctrl + Alt + Del.

Zobacz także: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami