Mass Effect: Edycja Legendarna pozwoli wyłączyć ulepszone sterowanie Mako

„Dla tych, co lubią cierpieć”.

  • W remasterze trylogii Mass Effect pojawi się opcja włączenia oryginalnego sterowania Mako
  • Wprowadzone zmiany to między innymi poprawiona fizyka i szybsza regeneracja tarcz

Nadchodzący remaster trylogii Mass Effect ulepszy kierowanie pojazdem Mako - element mocno krytykowany w pierwszej części serii. Okazuje się jednak, że pojawi się opcja wyłączenia wprowadzonych usprawnień.

- Dla osób, które lubią cierpieć, zostawiamy opcję powrotu do sterowania zbliżonego do pierwowzoru - mówi w rozmowie z serwisem PC Gamer dyrektor odpowiedzialny za lokacje, Kevin Meek.

- Różnica między kierowaniem Mako w dzisiejszej i oryginalnej wersji, zwłaszcza na PC, jest niczym między dniem a nocą. Nie mam już ochoty wyrzucić klawiatury i myszy po każdej walce z przeciwnikiem lub próbie wjazdu na górę - dodaje deweloper.

Twórcy odświeżonej wersji ulepszyli sterowność Mako poprzez udoskonalenie systemu fizyki. Przyspieszono też regenerację tarcz pojazdu i usunięto błąd, który uniemożliwiał celowanie przy niskich kątach.

Wprowadzono dwa nowe dopalacze - niezależne od standardowego przycisku odpowiedzialnego za skok - co przyda się we wspinaniu na wspomniane wzgórza. Ponadto ewentualne zetknięcie z lawą nie zakończy misji, a za używanie wozu gracz nie dostanie mniej doświadczenia.

Mass Effect: Edycja Legendarna zadebiutuje 14 maja na PC i konsolach. Pakiet zawiera remastery trzech pierwszych części cyklu wraz z dodatkami DLC do poszczególnych produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami