Resident Evil Village - oceny i opinie mediów

Strasznie dobry sequel.

Resident Evil Village debiutuje już jutro - 7 maja - na PC i konsolach. Recenzje są już dostępne, a wyłania się z nich obraz porządnego horroru - z nieco większym nastawieniem na akcję niż w przypadku siódmej części serii.

To chyba też najczęściej powtarzany zarzut. W jednym z końcowych etapów gra kładzie podobno zbyt duży nacisk na walkę, co ma przeszkadzać w utrzymaniu odpowiedniego klimatu. Większość recenzentów zaznacza, że pierwsza połowa przygody jest lepsza.

„Niedawno pisałem, że Resident Evil 7 miało idealne tempo. Było po prostu perfekcyjne przy pierwszym podejściu - żaden moment nie sprawia poczucie niepotrzebnego. Village nie osiąga tego samego, bo czasem wydaje się bardziej ambitne, ale też gorzej poskładane. Jest jednak czymś więcej niż sumą swoich części” - zaznaczył Alex Donaldson z VG24/7, chwaląc Village.

„To przemyślany powrót do najlepszych elementów gier akcji znanych z serii Resident Evil. Choć powiela niektóre zalety RE7, które dodały do cyklu nową jakość, to ogólnie jest czymś na swój sposób unikalnym” - napisał recenzent Gamespotu.

Przykładowe oceny Resident Evil Village:

Średnia ocen w serwisie Metacritic uplasowała się na poziomie 84 punktów. Większość recenzentów testowała wersję na PlayStation 5.

Zobacz także: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami