Nowy patch Returnal popsuł zapisy gry, twórcy wycofali aktualizację

Błąd szybko naprawiono.

  • Returnal w wersji 1.3.3 psuł zapisy rozgrywki na PS5
  • Twórcy szybko wycofali aktualizację i wydali nową

Aktualizacja 1.3.3 dla Returnal na PlayStation 5 została wczoraj wieczorem wycofana z serwerów przez deweloperów z Housemarque, ponieważ psuła zapisy rozgrywki.

Deweloperzy bardzo szybko opublikowali kolejną łatkę - 1.3.4 - naprawiając kłopoty z save'ami. Poszkodowani, którzy zdążyli zainstalować wcześniejszy patch, widzieli jednak na ekranie błąd o oznaczeniu „CE-100028-1” i musieli pobrać całą grę od nowa.

„Szczerze przepraszamy” - napisali twórcy we wpisie na Twitterze.

Gracze Returnal mają więc za sobą ciężką noc. Zaraz po publikacji wersji 1.3.3 w sieci zaczęły pojawiać się doniesienia o psutych zapisach. „Dla bezpieczeństwa nie włączajcie gry, zanim nadchodząca łatka nie będzie dostępna do pobrania” - apelowało Housemarque, mając na myśli już 1.3.4.

Komunikat nie dotarł jednak do wszystkich użytkowników. „Mogę nadal grać, ale moje postępy nie są zapisywane” - narzekał niejaki „hige_daimyo”, nie mogąc wczytać save'a.

Teraz sytuacja powinna już być opanowana, a zapisy bezpieczne - dzięki wersji 1.3.4. Rzut oka na listę zmian i nowości potwierdza, że zajęto się też Trofeami, których wcześniej nie można było odblokować.

Wprowadzono również „liczne poprawki stabilności”, a także rozwiązano kłopoty z kombinezonami z zamówień przedpremierowych oraz z obłożeniem sterowania.

Zobacz także: Returnal - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami