Microsoft nigdy nie zarobił na sprzedaży konsol Xbox

Twierdzi przedstawicielka firmy.

  • Sprzedaż konsol Xbox nigdy nie przyniosła zysków
  • Microsoft straty niweluje jednak zyskami z gier i usług

W trakcie rozprawy sądowej między Epic Games a Apple przedstawicielka Microsoftu ujawniła, że firma nigdy nie zarobiła na sprzedaży konsol Xbox.

W gronie świadków wezwanych podczas procesu jest Lori Wright, czyli jedna z dyrektorek działu gier w koncernie z Redmond. Prawnik reprezentujący Epic Games zapytał kobietę, ile amerykański producent zyskuje na każdym Xboksie.

- Nie zarabiamy. Sprzedajemy konsolę ze stratą - odpowiedziała, cytowana przez serwis Protocol. Dopytana przez adwokata, czy Microsoft kiedykolwiek zarabiał na swojej platformie, stwierdziła, że „nie”.

xbox_one_strata
Straty przynosił nawet Xbox One

Wright podkreśliła jednocześnie, że firma ewentualne straty generowane przez Xboksy niweluje zyskami, które są generowane przez gry i usługi, w tym abonamenty Live Gold oraz Game Pass.

Wypowiedź przedstawicielki Microsoftu skomentował analityk Daniel Ahmad. Zwrócił uwagę, że nierentowność konsol nie jest już tak dużym problemem, jak w latach 90. i na początku XXI wieku, a obecnie na wyniki finansowe należy patrzeć całościowo - łącznie z uwzględnieniem pieniędzy zarabianych na produkcjach.

Przypomina, że nadal stosunkowo niewiele urządzeń do grania przynosi zyski - wyjątkami są PS4, które w krótkim czasie zaczęło być na plusie, a także Switch. Zaznacza, że PS5 i Xbox Series X/S przynoszą straty, choć prognozuje, że to się powinno wkrótce zmienić.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami