Baldur's Gate na konsolach - Dark Alliance z 2001 roku trafi na PS4, Xbox One i Switch

W planach wersja PC.

  • Jutro na konsolach pojawi się Baldur's Gate: Dark Alliance
  • Gra jest reedycją tytułu z 2001 roku
  • Jeszcze w tym roku ukaże się wersja PC i mobilna

Interplay zapowiedziało reedycję Baldur's Gate: Dark Alliance - gry RPG z PS2 i pierwszego Xboksa. Nowa wersja ukaże się już jutro, 7 maja, na PS4, Xbox One i Switch. Cenę ustalono na równowartość 29,99 dolarów (około 114 zł).

Jak pisze IGN, twórcy nie planują wydania dostosowanego do PlayStation 5 i Xbox Series X/S, ale obiecują, że tytuł zadziała na wymienionych platformach w ramach wstecznej kompatybilności. W planach jest też przeniesienie produkcji na PC i urządzenia mobilne, na które trafi pod koniec roku.

Autorzy podkreślili, że nowa wersja Baldu'rs Gate: Dark Alliance nie jest remasterem lub remakiem, co oznacza, że nie należy spodziewać się znacznych usprawnień w warstwie wizualnej. Na mocniejszych modelach konsol pojawi się jednak opcja zabawy w 4K.

Gra ukazała się pierwotnie w 2001 roku. Pod względem rozgrywki przypomina serię Diablo - wydarzenia ukazano w rzucie izometrycznym, a w toku zabawy mierzymy się z bardzo dużą liczbą przeciwników. Nie brakuje zbierania mnóstwa różnorodnych elementów wyposażenia.

Do wyboru są trzy klasy postaci: ludzki łucznik, krasnoludzki wojownik i elfia czarodziejka. Tytuł oferuje też tryb kooperacji dla dwóch osób przy jednej konsoli - wariant powróci w reedycji.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Jak grać ocalałym i zabójcą, mechaniki, przedmioty, rozwój postaci.

Sony: do rozwijania deweloperskich talentów nie wystarczą pieniądze

Kluczowe jest zapewnienie wolności kreatywnej.

Battlefield 4 z nagłym wzrostem popularności

EA musiało zwiększyć pojemność serwerów.

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami